Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Lidzbarscy policjanci podsumowali pracę w 2018 roku

2019-02-21 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-21 15:36:50)

Autor zdjęcia: KPP LW

W Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim odbyła się roczna odprawa, na której podsumowano stan bezpieczeństwa w powiecie lidzbarskim oraz efekty pracy policjantów. W odprawie wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek oraz przedstawiciele władz samorządowych. Zaprezentowano wyniki osiągnięte przez lidzbarskich policjantów oraz omówiono zakończone, realizowane i planowane inwestycje.

Odprawa była podsumowaniem 12 miesięcy policyjnej służby. Przedstawiono na niej wyniki jakie osiągnęli policjanci m.in. w wykrywaniu przestępstw i ściganiu sprawców oraz w służbie prewencyjnej i ruchu drogowym.

Spotkaniu przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim podinsp. Piotr Koszczał wraz ze swoim Zastępcą – mł. insp. Mariuszem Kozłowskim, odpowiedzialnym za służbę kryminalną.

Na wstępie podinsp. Koszczał przywitał przybyłych gości – Starostę Powiatu Lidzbarskiego Jana Harhaja, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Tomasza Klimka, przedstawiciela Wojewody Warmińsko - Mazurskiego, przedstawicieli lokalnych samorządów – Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego Jacka Wiśniowskiego, wójtów – gm. Lidzbark Warmiński Fabiana Andrukajtisa, gm. Kiwity Wiesława Tkaczuka i gm. Lubomino Andrzeja Mazura, Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Lidzbarku Warmińskim Andrzeja Krzywiela i Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim bryg.mgr inż. Rafała Szymukowicza.

Następnie przedstawione zostało podsumowanie 2018 roku w służbie prewencji oraz pionie kryminalnym. W swoim wystąpieniu mł. insp. Mariusz Kozłowski przedstawił zebranym efekty pracy poszczególnych pionów komendy oraz stan bezpieczeństwa na terenie powiatu lidzbarskiego. Zwrócił uwagę na zadania stojące przed policjantami w 2019 r. szczególnie w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zwiększenia efektywności działań na rzecz współpracy i poprawy bezpieczeństwa z lokalnym społeczeństwem.

Zwrócono uwagę na znaczny spadek ilości przestępstw w 7 kategoriach najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa w porównaniu do roku 2017 o ponad 15%. W minionym roku odnotowaliśmy ich 189. Policjanci wykryli znacznie więcej przestępstw kryminalnych, gospodarczych i narkotykowych. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli ponad 2 kg narkotyków.

Od ponad 3 lat na terenie całego kraju funkcjonuje aplikacja pod nazwą Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Informacje o aplikacji na terenie powiatu lidzbarskiego rozpropagowano podczas debat społecznych, sesjach rad miast i gmin i spotkań samorządów osiedlowych. Wynikiem tych spotkań było 246 zgłoszeń społeczeństwa, z czego 66 to zgłoszenia, które zakwalifikowano jako potwierdzone. Najczęstsze problemy zgłaszane przez mieszkańców dotyczyły spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowego parkowania, przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowej infrastruktury drogowej i gromadzenia się młodzieży w miejscach zagrożonych demoralizacją.

Tuż po prezentacji podinsp. Piotr Koszczał podziękował funkcjonariuszom za dobrą służbę, dobre wyniki i dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu lidzbarskiego.

Szef lidzbarskich policjantów podziękował również władzom samorządowym za wsparcie i pomoc finansową przy współfinansowaniu zakupu m.in. radiowozów, finansowaniu służb ponadnormatywnych i adaptacyjnych, które realizowane były w powiecie lidzbarskim w okresie wakacyjnym, za zakup specjalistycznego zestawu fotograficznego przeznaczonego do służby techników kryminalistyki oraz walizki do nauki i rozpoznawania środków odurzających, która jest wykorzystywana podczas spotkań policjantów z rodzicami nastolatków.

Tuż po prezentacji zaproszeni goście w kilku słowach podkreślili zaangażowanie funkcjonariuszy w służbę na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Starosta Lidzbarski Jan Harhaj podziękował kierownictwu lidzbarskiej policji za dotychczasową współpracę i życzył, aby poziom zaufania społecznego do policji był zawsze tak wysoki jak w roku ubiegłym.

Pan Starosta życzył funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym lidzbarskiej komendy satysfakcji w wykonywaniu zadań służbowych. Do podziękowań dołączyli się również przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych.

Wyniki pracy lidzbarskich policjantów ocenił również Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek. W swoim przemówieniu komendant podkreślił, że priorytetową sprawą dla policji jest poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, które powinno być wyznacznikiem pracy każdego policjanta. Insp. Klimek podkreślił, że wysokie zaufanie społeczne zobowiązuje nas funkcjonariuszy do jeszcze większego zaangażowania i pracy.

Komendant podziękował zaproszonym gościom, wszystkim instytucjom współpracującym z policją za deklaracje współpracy i wsparcie, a funkcjonariuszom i pracownikom policji za duże zaangażowanie i wysiłek, jaki włożyli w wykonywanie obowiązków służbowych w 2018 roku.

Na ręce podinsp. Piotra Koszczała zostały złożone podziękowania przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Lidzbarku Warm. Andrzeja Krzywiela, który podkreślił, że za osiągniętymi wynikami stoją ludzie z zaangażowaniem, sumiennie i rzetelnie realizujący swoje obowiązki służbowe. Prokurator imiennie wyróżnił policjantów piony kryminalnego KPP w Lidzbarku Warmińskim oraz KP w Ornecie za profesjonalne prowadzenie trudnych i skomplikowanych postępowań oraz ich sprawne i merytoryczne zakończenie.

Szczególnym punktem odprawy było uroczyste przekazanie funkcjonariuszom dwóch radiowozów – volkswagena T6 i hyundaia i 30, o łącznej wartości ponad 240 tys. zł. Z tej kwoty 33 tys. zł. pokrył Urząd Miasta i Gminy Orneta, pozostała część została pokryta z Funduszu Wsparcia Policji. Oba radiowozy będą wzmocnieniem działań realizowanych przez orneckich policjantów.
Informacja KPPPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages