Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Spotkanie z Szymonem Szymonowiczem

2019-02-20 14:21:47 (ost. akt: 2019-02-20 14:25:54)

Autor zdjęcia: materiały szkoły

W Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie odbyło się wyjątkowe spotkanie z Szymonem Szymonowiczem — zapaśnikiem, byłym uczniem tej placówki, który zajmuje czołowe miejsca w krajowych jak i zagranicznych zawodach.

Ostatnie osiągnięcia Szymona Szymonowicza to: 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w Raciborzu w 2018 r., 2. miejsce w Międzynarodowym Turnieju Juniorów w Czechach w 2018 r., 5. miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów we Włoszech w 2018 r., oraz 9. miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w zapasach w Grecji w 2017 r.

Na spotkaniu z młodzieżą obecny był Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis oraz Dyrektor Szkoły Beata Domarecka.

Wójt, który również wywodzi się z Kraszewa, pogratulował Szymonowi Szymonowiczowi mistrzowskich osiągnięć sportowych oraz podziękował za zapał do ciężkiej pracy, wytrwałość i postawę, która przekłada się również na dobry wizerunek i promocję naszej gminy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Podczas spotkania z uczniami pan Szymon miło wspominał lata spędzone w tutejszej szkole.

Opowiadał o treningach, dostosowanych dietach, ciężkiej regulacji wagi, a także sporze pomiędzy pasją a nauką.

Spotkania takie pokazują, że nie trzeba wywodzić się z wielkiego miasta, aby coś osiągnąć. Wystarczy uwierzyć w siebie, poświęcić energię i czas, podążać za głosem serca i zaryzykować, aby potem móc być z siebie dumnym.
Marcin Dalecki

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PoloniaLidzbarkWarminski

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages