Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Policjanci podsumowali „Prędkość”. Skontrolowali prawie 100 aut

2019-02-14 13:39:18 (ost. akt: 2019-02-14 13:45:15)

Autor zdjęcia: KPP LW

Lidzbarscy policjanci podsumowali wczorajsze działania „prędkość”. W ich trakcie sprawdzono też m.in. trzeźwość blisko 100 kierujących. Policjanci mierzyli prędkość samochodów – w 9 przypadkach była ona za wysoka.

Wczoraj 13 lutego na drogach powiatu lidzbarskiego pojawiło się więcej patroli drogowych wyposażonych w urządzenia do pomiaru prędkości.

Lidzbarskich policjantów wspomagali policjanci z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Podczas kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny, jak również trzeźwość kierujących i posiadanie przez nich wymaganych dokumentów.

W ciągu kilkunastu godzin mundurowi skontrolowali blisko 100 pojazdów. Ujawnili 9 przypadków przekroczenia prędkości. Żadna natomiast z mierzonych prędkości nie przekraczała o ponad 50 km/h w ternie zabudowanym.

Wobec kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego nałożono mandaty karne. Cieszy fakt, że bez zarzutu pozostawała trzeźwość kierujących.

Takie działania jak wczorajsze prowadzone są przez policjantów cyklicznie. Policjanci dbając o bezpieczeństwo apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć bez zbędnego ryzyka.

Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji.

Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Warto również podkreślić, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.
Informacja KPP LW


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. polska norma #2681965 | 83.9.*.* 15 lut 2019 11:12

  Łatwo ujawnić mając RMP a jak na skrzyżowanie z ruchem okrężnym jadą z lewej strony i myślą że mają pierwszeństwo tego nie widać bo poco się narażać , znaków drogowych się nauczyć a następnie RMP

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kierowca #2681662 | 195.136.*.* 14 lut 2019 19:57

  Panowie policjanci jeździcie po mieście zwróćcie uwagę na kierowców wyjeżdżających z ronda przez takich nie włączających kierunku robią się tylko korki

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages