Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Policjanci odwiedzili przedszkolaków

2019-02-14 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-14 15:27:19)
Lidzbarscy policjanci odwiedzili Przedszkole "Miś"

Lidzbarscy policjanci odwiedzili Przedszkole "Miś"

Autor zdjęcia: KPP LW

Jak wygląda praca policjanta? Jak reagować w przypadku agresywnego psa? Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię? Kto może zostać policjantem? Na te i inne pytania odpowiadali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim, którzy odwiedzili dzieci z Przedszkola Miś.

Policjanci chętnie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami miasta i powiatu lidzbarskiego. Odwiedzają szkoły i przedszkola, aby nie tylko przypomnieć o bezpieczeństwie, ale również opowiedzieć o swojej pracy.

Najważniejszym aspektem tego typu spotkań jest kreowanie pozytywnego wizerunku Policji oraz policjanta, postrzeganego jako przyjaciela dziecka i osoby godnej zaufania.

Wczoraj 13 lutego takie spotkanie zostało przeprowadzone w lidzbarskim Przedszkolu Miś.

Wizyta rozpoczęła się od rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na drodze, a także wskazówek, jak bezpiecznie bawić się z rówieśnikami.

Policjanci sierż. szt. Katarzyna Chomej, asp. szt. Maciej Zieliński i sierż. szt. Rafał Kozłowski omówili zasady ruchu pieszych i pojazdów.

Dzieci dowiedziały się również dlaczego jadąc samochodem zawsze muszą znajdować się w specjalnych, dostosowanych do wieku fotelikach.

Policjantka przypomniała numery telefonów alarmowych i powiedziała w jakich przypadkach można z nich korzystać.

Przedszkolaki pod okiem mundurowych ćwiczyły jak należy zachować się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia i wysłuchały jak wygląda codzienna służba policjanta.

Największą atrakcją dla najmłodszych była wizyta sierżanta Bobra, z którym na specjalnie przygotowanej macie dzieci uczyły się przechodzić przez jezdnię.
Policjanci dziękują najmłodszym za miłą atmosferę i ciekawe pytania.


Lidzbarscy policjanci odwiedzili Przedszkole

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages