środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

To był już szesnasty bal charytatywny

2019-02-13 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-13 12:42:40)
Bal charytatywny w Lidzbarku Warmińskim

Bal charytatywny w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: Michał Misztal

To był już szesnasty bal charytatywny organizowany przez przewodniczącego PO RP w powiecie lidzbarskim Jana Harhaja. Jak zwykle cieszył się sporym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców powiatu lidzbarskiego, ale też całego regionu.

Wśród wielu gadżetów na balu charytatywnym PO, który odbył się w ostatni piątek w Termach Warmińskich można było wylicytować między innymi zestaw porcelanowych świeczników od przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, pióro z dedykacją od Europejskiej Komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług Elżbiety Bieńkowskiej czy egzemplarz Konstytucji RP od wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Były też podarunki między innymi od przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, Posłów na Sejm Anny Wasilewskiej, Pawła Papke i Tomasza Siemoniaka, Europosłów Jerzego Buzka i Janusza Lewandowskiego.

Można było wejść w posiadanie takich rarytasów jak choćby spinki do mankietów z logo Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, piłka FC Barcelona z autografami zawodników, zestaw do herbaty z chińskiej porcelany, czy ręcznie malowany zestaw szklanek do whisky. Imprezie towarzyszyła też, jak co roku, loteria fantowa.

Gośćmi szczególnymi są uczniowie, którzy, co prawda nie biorą udziału w balu, ale są w części oficjalnej imprezy obdarowywani komputerami. Licytacje podarowanych przedmiotów prowadził pochodzący w Lidzbarka Warmińskiego poseł Jacek Protas, który jest pomysłodawcą imprezy. Zajęło mu to sporo czasu, bo gadżetów było dużo, co oczywiście cieszy organizatorów.

Bal charytatywny odbył się w Lidzbarku Warmińskim już szesnasty raz.
— Podczas pierwszego balu było nas 70 osób — wspomina starosta lidzbarski, a zarazem przewodniczący powiatu PO Jan Harhaj. — Średnio przez 15 lat na naszym balu bawiło się około 2.200 osób. Z każdego z nich mam same dobre wspomnienia. Oprócz zabawy i radości, jaką mamy ze wspólnych spotkań, wyznaczamy sobie cel każdego balu — chcemy pomóc innym. Bardzo cieszę się, że dzięki tym balom możemy przyczyniać się do radości w oczach naszych najmłodszych mieszkańców, bo to oni są głównymi beneficjentami tej inicjatywy. Dzięki hojności uczestników balu od 2004 do 2018 roku uzbieraliśmy kwotę około 300 tys. złotych.

Co jest kupowane za pieniądze z balu charytatywnego?

Kupiono już rowery dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, zabawki na plac zabaw przy ul. Lipowej w Lidzbarku Warmińskim, dofinansowano boisko przy szkole w Kłębowie, kupno strojów sportowych uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ornecie i zakup sztandaru dla lidzbarskiej "jedynki". Pomoc dostała też szkoła w Krekolach i Dom Dziecka w Ornecie.

Sporo pieniędzy jest przeznaczanych na zakup laptopów z oprogramowaniem dla gimnazjalistów i uczniów szkól pozagimnazjalnych, ale też na kamizelki odblaskowe, paczki świąteczne i to nie tylko dla dzieci, ale też na przykład dla kombatantów. Wydatki są uzależnione od potrzeb mieszkańców.

Zebrane na tegorocznym balu pieniądze także zostaną przeznaczone na podobne przedsięwzięcia.
— Ile dobrego może uczynić jeden człowiek? – pytał retorycznie Jan Harhaj. — Być może niewiele. Ale grupa ludzi może o wiele więcej.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages