Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Pochwała Lidzbarka. Salon Literacki

2019-02-11 14:50:38 (ost. akt: 2019-02-14 09:36:36)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

W poniedziałek 18 lutego Oranżeria Kultury zaprasza do Salonu Literackiego. Spotkanie będzie poświęcone Władysławowi Ogrodzińskiemu, autorowi książki "Pochwała Lidzbarka".

Życzeniem Władysława Ogrodzińskiego było, aby po śmierci jego osobisty księgozbiór trafił do ukochanego przez Niego Lidzbarka Warmińskiego.

Do tej pory przebywał w depozycie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. 18 lutego księgozbiór zostanie przekazany Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej – Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Gościć będziemy m.in. syna Władysława Ogrodzińskiego — Wojciecha, dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie Andrzeja Marcinkiewicza oraz posła Jacka Protasa.

Władysław Ogrodziński (1918 – 2012) – historyk i publicysta (pseud. lit. Stefan Sulima). Honorowy Obywatel Lidzbarka Warmińskiego i Olsztyna, decyzją Stowarzyszenie „Dom Warmiński” uznany „Przyjacielem Warmii”.

Urodził się w Dolinie na Pokuciu (obecnie Ukraina), studia historyczne ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lidzbark Warmiński odwiedził po raz pierwszy jeszcze w czasie studiów i to na temat Lidzbarka napisał pracę magisterską, którą opublikował w 650 rocznicę założenia miasta.

W latach 1960 – 1983, jako dyrektor programowy Stowarzyszenia „Pojezierze” a potem dyrektor Muzeum Warmii i Mazur, sprawował opiekę nad lidzbarskim zamkiem.

Zapraszamy wszystkich, którzy znali Pana Władysława i tych, którzy chcą poznać jego postać.
Oczekujemy serdecznie!
Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146
Organizatorzy

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages