Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Dwanaście czujek trafiło do mieszkańców powiatu lidzbarskiego

2019-02-08 09:00:00 (ost. akt: 2019-02-08 09:15:30)
Zofia Stoma, Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, Komendant Powiatowy Straży Pożarnej Rafał Szymukowicz

Zofia Stoma, Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, Komendant Powiatowy Straży Pożarnej Rafał Szymukowicz

Dobiegła końca trwająca od dwunastu tygodni akcja wspierająca bezpieczeństwo pod nazwą „Darmowa czujka dla ciebie”. Dwanaście czujników tlenku węgla trafiło do mieszkańców naszego powiatu.

Współorganizatorem tej nietypowej akcji, jak co roku, była Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Powiatu Lidzbarskiego ze Starostą Lidzbarskim Janem Harhajem na czele oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim.

— Tegoroczna akcja była częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej o charakterze prewencyjnym prowadzonej pod hasłem „Czujka na Straży Twojego Bezpieczeństwa” — opowiada kpt. Tomasz Gowkielewicz, rzecznik prasowy KP PSP.

Przez okres ostatnich trzech miesięcy w naszym tygodniku, czyli w Gazecie Lidzbarskiej ukazywał się kupon konkursowy. Trzeba było go poprawnie wypełnić i dostarczyć do siedziby straży pożarnej w Lidzbarku Warmińskim. Tam brał udział w losowaniu.

— Dzięki temu dwunastu mieszkańców naszego powiatu zostało szczęśliwymi posiadaczami czujek tlenku węgla ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe — kontynuuje kpt. Gowkielewicz. — Strażacy od dawna rekomendują zakup tego typu urządzeń, nasze zmysły nie są w stanie wyczuć obecności tlenku węgla w otoczeniu. Czad jest gazem bezwonnym, bezbarwnym i co bardzo niebezpieczne — silnie trującym. Wspomniana czujka sygnalizuje obecność tego medium przy wartościach jeszcze bezpiecznych, inicjowany jest wówczas sygnał dźwiękowy i świetlny.

Warto więc zainstalować czujkę tlenku węgla w pomieszczeniach gdzie następuje bezpośredni proces spalania i to niezależnie od stosowanego paliwa tj. w łazienkach wyposażonych w piecyki gazowe, w salonach z kominkiem, czy też tam, gdzie występują piece kaflowe.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages