Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Zabawy karnawałowe Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów

2019-02-06 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-06 12:41:59)

Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kiwitach 26 stycznia zorganizowało spotkanie karnawałowe. Organizację wsparł wójt gminy Wiesław Tkaczuk.

Na imprezę zaproszono między innymi członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Lidzbarka Warmińskiego oraz przewodniczącego Zarządu Okręgowego PZERiI w Olsztynie Tadeusza Szantera.

Po przywitaniu gości przez Wójta Gminy Kiwity Wiesława Tkaczuka Przewodniczącą Koła PZERiI Marię Tkaczuk spotkanie rozpoczęto uroczystym wręczeniem Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Alinie i Kazimierzowi Kondratowiczom z Kobieli. W imieniu głowy państwa odznaczenia wręczył wójt Wiesław Tkaczuk.

Nie było to jedyne odznaczenie tego dnia. Również przewodniczący Zarządu Okręgowego PZERiI w Olsztynie Tadeusz Szanter wręczył Złotą Odznakę przyznaną przez Zarząd Główny związku Janowi Piekarskiemu z Lidzbarka Warmińskiego, wieloletniemu działaczowi.

Obu wydarzeniom towarzyszyła piękna oprawa muzyczna, którą przygotował zespół śpiewaczy z Kiwit z pomocą "Rogóżan".

Następnie przy pięknie nakrytych i udekorowanych stołach znalazło się jadło przygotowane przez miejscowe działaczki koła PZERiI, pojawiły się między innymi: pierogi, gołąbki, mięsa, w tym drób oraz różne warianty sałatek i ciast, dzięki wsparciu finansowym wójta gminy Wiesława Tkaczuka.

Następnie odbyła się zabawa karnawałowa przeplatana występami kapeli z Kiwit oraz lidzbarskich nagrań disco, które wyzwoliły w tańczących moc energii.

Imprezę karnawałową zorganizował także oddział w Lidzbarku Warmińskim. Bawiono się 12 stycznia w "Zaciszu Leśnym". Jednym z ciekawszych punktów imprezy był wybór Mistera Balu. Został nim Czesław Rychliński z Kiwit.
Janina Tausiewicz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages