Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Lidzbarczanie wyróżnieni w sportach motorowych

2019-02-06 11:00:00 (ost. akt: 2019-02-06 12:28:32)
Sebastian Pałka i Krzysztof Samulewicz

Sebastian Pałka i Krzysztof Samulewicz

Polski Związek Motorowy w Olsztynie podsumował rok 2018. Wśród wyróżnionych zawodników znaleźli się dwaj mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego Sebastian Pałka i Krzysztof Samulewicz.

Dwaj lidzbarczanie — Sebastian Pałka i Krzysztof Samulewicz — wzięli udział w uroczystej Gali Podsumowania Sezonu Sportowego 2018 z udziałem władz wojewódzkich, samorządowych i członków Polskiego Związku Motorowego w Olsztynie, gdzie wręczono puchary za szczególne osiągnięcia w sportach motorowych w 2018 roku.

Impreza odbyła się w Hotelu Park 18 stycznia 2019 roku. Obaj panowie znaleźli się wśród osób wyróżnionych.

Sebastian Pałka zdobył pierwsze miejsce w Amatorskich Mistrzostwach Warmii i Mazur w rajdach samochodowych w klasie K1, a Krzysztof Samulewicz trzecie w klasie K4 i jest drugim wicemistrzem.

Dla pana Sebastiana był to debiut.
— Samochód, którym jeździłem w zawodach już sprzedałem — zwierza się lidzbarczanin. — Chcę wystartować o klasę wyżej, dlatego planuję kupić auto, które sprosta wymaganiom.

Jak się okazuje udział w takich mistrzostwach jest dość kosztowny. Zawodnicy wykładają pieniądze nie tylko na wpisowe, ale też na paliwo oraz na koszt transportu auta lawetą, bo nie chcą by się coś ich pojazdowi stało zanim dotrą na miejsce mistrzostw.

— Cieszę się że cześć rywalizacji odbywa się w Ornecie, bo mamy blisko — mówi Sebastian Pałka. — Wielki szacunek dla władz miasta za to, że pozwala na organizację takich zawodów. Na pewno jeszcze nie raz wezmę w nich udział.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages