Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Sukcesy naszych młodych lekkoatletów

2019-02-06 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-06 12:23:38)

Autor zdjęcia: Archiwum GG

W sobotę 2 lutego w Toruniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Lekkoatletyce Młodzików U16 (15-16 lat). Wzięli w nich udział także lidzbarczanie z Lidzbarskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Kłobuk: Julia Piędziak, Piotr Stypik i Wiktor Baranowski.

Na podium stanęła Julia Piędziak, która zajęła pierwsze miejsce uzyskując bardzo dobry wynik 158 cm w skoku wzwyż.

— To obecnie czwarty wynik w Polsce w jej kategorii wiekowej — skomentował trener Andrzej Gieryszewski. — Zawodniczka ma szansę dostać się do zaplecza kadry narodowej.

6. miejsce w klasyfikacji generalnej w biegu na 60 metrów zajął Piotr Stypik, który pobił swój dotychczasowy rekord życiowy, podobnie jak Wiktor Baranowski w biegu na 300 metrów.

Młodzi sportowcy trenują pod okiem Andrzeja Gieryszewskiego i Pawła Łukiana.