Wyjazdowa porażka Wenglorza

2019-02-04 14:14:59(ost. akt: 2019-02-06 12:14:39)

Autor zdjęcia: Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński

W miniony weekend w ramach 14. kolejki III ligi siatkówki Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński przegrał na wyjeździe z CSiR Pałac Kamieniec 3:1.
Mecz od początku zaczął się źle układać dla siatkarzy z Lidzbarka Warmińskiego. Już na początku pierwszego seta przeciwnicy wyrobili sobie dużą przewagą punktową i ostatecznie wygrali do 17.

Drugi set choć zagrany lepiej, także nie zakończył się zwycięstwem Wenglorza. Nadzieję na jakąkolwiek zdobycz punktową wlał set trzeci wygrany 22:25, lecz na więcej lidzbarczan w tym meczu już nie było stać.

Ostatecznie Wenglorz przegrał 3:1 i spadł na 7. miejsce w ligowej tabeli. Liderem pozostaje KPS Gietrzwałd.

Jednak w 14 kolejce spotkań na pierwszy plan wysuwało się spotkanie w Ostródzie, gdzie trzeci SMS grał z drugim w tabeli AZS UWM. Mecz rozegrano już w piątek (1 lutego) i emocji w nim nie zabrakło.

Zacięta walka, dramatyczne końcówki setów - to się musiało podobać. Ostatecznie wygrali akademicy z Olsztyna 3:2 i tym zwycięstwem praktycznie zapewnili sobie srebrny medal.

GPS Gietrzwałd stracił seta w meczu u siebie z Masurią Giżycko, a to w przypadku lidera zdarza się nader rzadko. Wiele działo się w Elblągu.

Gospodarze wygrali 3:2 KSD Energoutil Ełk, choć powinni rozstrzygnąć spotkanie szybciej. Przegrali dwie partie na przewagi, ale w tie breaku całkowicie panowali nad sytuacją.
Marcin Dalecki

WYNIKI

CSiR Pałac Kamieniec - Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński 3:1 (25:17, 25:22, 22:25, 25:17)
KPS Gietrzwałd - Masuria Volley Giżycko 3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:10)
Health Revolution Elbląg - KSD Energoutil Ełk 3:2 (24:26, 25:18, 26:28, 25:15, 15:8)
SMS Ostróda - AZS UWM Olsztyn 2:3 (22:25, 25:23, 25:21, 22:25, 13:15)

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PoloniaLidzbarkWarminski