Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Akcja krwiodawstwa u strażaków — oddano 15 litrów krwi

2019-01-28 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-28 16:32:37)
Akcja krwiodawstwa u lidzbarskich strażaków

Akcja krwiodawstwa u lidzbarskich strażaków

Autor zdjęcia: KP PSP

Strażacy zorganizowali w swojej siedzibie kolejną zbiórkę krwi. Tym razem mieszkańcy, w tym oczywiście mundurowi, oddali 15 litrów tego życiodajnego płynu.

Akcja krwiodawstwa zorganizowana w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim odbyła się 24 stycznia.

— Na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie oddano 15 litrów krwi — poinformował kapitan Tomasz Gowkielewicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP. — W sumie podczas ostatniej akcji poboru krwi zgłosiło się 44 dawców z czego 33 osoby tego dnia mogły oddać krew.

Akcje krwiodawstwa organizowane przez lidzbarskich strażaków cieszą się dużym zainteresowaniem i frekwencją.

— W ubiegłym roku podczas trzech zbiórek oddano łącznie aż 45 l krwi — kontynuuje rzecznik prasowy. — Z dumą trzeba przyznać, że obecnie mamy stałą liczbę dawców, którzy od lat regularnie uczestniczą w tym szczytnym przedsięwzięciu. Wśród dawców są lidzbarscy strażacy, druhowie z OSP, funkcjonariusze policji, młodzież szkolna oraz inni mieszkańcy naszego powiatu. Wszystkim serdecznie dziękujemy, zapraszamy na kolejną akcję, która odbędzie się już 27 marca tego roku.

Jak wspomniał kapitan Gowkielewicz, wśród dawców są nie tylko strażacy, ale też policjanci, którzy regularnie odpowiadają na apele krwiodawstwa lidzbarskich strażaków.

Liczba policjantów deklarująca chęć niesienia pomocy stale rośnie. Kilkoro z nich należy do Klubu Honorowego Dawcy Krwi.
Bardzo aktywna w tym zakresie jest także młodzież licealna.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages