Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

OBRAZY RELACJI MIĘDZYLUDZKICH

2019-01-28 09:43:31 (ost. akt: 2019-01-28 10:12:03)
Wernisaż wystawy "Relacje" w Muzeum Warmińskim

Wernisaż wystawy "Relacje" w Muzeum Warmińskim

Autor zdjęcia: Klaudia Danilewicz

W „Galerii na Poddaszu” lidzbarskiego zamku odbył się wernisaż niecodziennej wystawy. 23 artystów amatorów pracujących pod kierunkiem profesjonalistów Ady Jędrych i Marka Witanowskiego zaprezentowało cykl obrazów pod wspólnym tytułem "Relacje".

Jak tytuł wskazuje tematyka obrazów odnosi się do szeroko pojmowanych relacji międzyludzkich. Wernisaż odbył się w czwartek 24 stycznia 2019 roku w południe. Ekspozycja powstała ona w ramach wspólnego projektu pracowni malarskich Środowiskowego Domu Samopomocy i Lidzbarskiego Domu Kultury. Gościnność okazało zaś Muzeum Warmii i Mazur.
— Gdy przedstawiłem propozycję zaprezentowania efektu naszego projektu w galerii zamkowej, pani kierownik wahała się dosłownie trzy sekundy — mówił podczas wernisażu Marek Witanowski.
Tematem prac, które możemy zobaczyć na wystawie jest portret postaci, barwny wizerunek jej emocji, jak również plastyczny zapis poszukiwań tożsamości człowieka i jego miejsca we współczesnym świecie społecznych interakcji.
Na obrazach widoczna jest także dynamika oddziaływań międzyludzkich wynikająca z faktu, że jesteśmy częścią czegoś większego — tworzymy bowiem społeczność powiązaną siecią niezbędnych odniesień.
— Proces powstawania prac nie przebiegał jednakowo — przyznają promotorzy projektu. — Pracowaliśmy zarówno z osobami, którym wystarczyły drobne wskazówki jak również z takimi, którym trzeba było poświęcić znacznie więcej uwagi.
Frekwencja na wernisażu przerosła oczekiwania organizatorów, chociaż sami autorzy przeczuwali, że będzie tłoczno. Marek Witanowski zdradził przybyłym, iż jeden z jego podopiecznych żartem pytał dzień wcześniej, czy podłoga w galerii wytrzyma, gdy przyjdą wszyscy, którzy chcą zobaczyć wystawę.
Słowo do publiczności podczas otwarcia ekspozycji skierowali, oprócz przedstawicieli instytucji realizujących projekt, także gospodyni obiektu Małgorzata Jackiewicz-Garniec oraz Poseł na Sejm Jacek Protas.
Wystawę można oglądać w lidzbarskim zamku do 17 lutego 2019.
Wojciech Karolonek


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages