Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Wypadek pod Karbowem. Utrudnienia w ruchu [AKTUALIZACJA]

2019-01-21 15:44:49 (ost. akt: 2019-01-22 10:45:11)
Wypadek pod Karbowem

Wypadek pod Karbowem

Autor zdjęcia: KP PSP

Na trasie Orneta — Lubomino pod Karbowem doszło do wypadku drogowego. Ciężarówka wioząca 26 ton bobiku wypadła z drogi. Naczepa zablokowała jeden pas jezdni.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 21 stycznia o godz. 13:30. Ciężarówka wpadła w poślizg i uderzyła w przydrożne drzewo. Naczepa zablokowała jeden pas jezdni.

— Zadysponowane zostały dwa zastępy straży pożarnej z OSP Orneta oraz zastęp z lidzbarskiej jednostki ratowniczo – gaśniczej — opowiada kpt Tomasz Gowkielewicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim. — Strażacy na miejscu zdarzenia zastali samochód ciężarowy marki Renault z naczepą blokujący jeden pas jezdni po uderzeniu w drzewo. Z chwilą przybycia służb ratunkowych dwie podróżujące osoby mężczyzna i kobieta wydostały się z pojazdu o własnych siłach. Przebadane przez zespół ratownictwa medycznego, bez obrażeń pozostały na miejscu.

Ciężarówka przewoziła 26 ton bobiku, z czego około pół tony wysypało się na drogę.

— W wyniku uderzenia uszkodzeniu uległ jeden ze zbiorników paliwa, z którego na jezdnie sączył się olej napędowy — kontynuuje rzecznik. — Strażacy zabezpieczyli wyciek, przepompowując paliwo do podstawionych zbiorników. Jezdnie na tym odcinku drogi uprzątnięto, zebrano rozsypany bobik, przy użyciu sorbentu usunięto plamę oleju.

Utrudnienia w ruchu trwały ponad siedem godzin, akcja ratownicza zakończyła się około godz. 20.30


Wypadek pod Karbowem

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages