Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Pokaz ratownictwa na lodzie na jeziorze Wielochowskim

2019-01-18 11:21:28 (ost. akt: 2019-01-18 11:41:56)

Autor zdjęcia: KPP LW

W ramach działań „Bezpieczne Ferie 2019” lidzbarscy policjanci i funkcjonariusze lidzbarskiej Straży Pożarnej zorganizowali pokaz ratownictwa lodowego.

Wczoraj 16 stycznia 2019 roku na jeziorze Wielochowskim odbył się zimowy pokaz ratownictwa na lodzie.

Młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku Warmińskim miała okazję do obejrzenia ratownictwa podczas groźnych wypadków, do których może dojść na zamarzniętych akwenach wodnych.

Uczestnicy pokazu przyglądając się strażakowi, który wskakiwał kilkukrotnie do wody przy minusowej temperaturze, przekonali się jak niebezpieczna może być zabawa na zamarzniętej tafli akwenu.

Strażacy przedstawili sposoby wydostania się z przerębli. W pierwszej kolejności instruowali jak wydostać się z wody bez użycia żadnych przedmiotów, a następnie pokazali o ile łatwiejsze jest wydostanie się z przerębli przy wykorzystaniu kolców lodowych.

Funkcjonariusze prezentowali sposoby ratowania osób z wykorzystaniem deski lodowej. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem.

Na zakończenie mundurowi w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2019” mówili zgromadzonym o niebezpieczeństwach wynikających z wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne i podkreślali, że tylko sztuczne lodowisko może zapewnić nam optymalne bezpieczeństwo.
Informacja KPPPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages