środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Policjanci przypominają najmłodszym jak bezpiecznie je spędzić

2019-01-16 13:48:40 (ost. akt: 2019-01-16 13:52:34)

Autor zdjęcia: KPP LW

Lidzbarscy policjanci od kilku dni spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Cel? Bezpieczne ferie, które w tym roku dla naszego województwa rozpoczynają się 21 stycznia. Policjanci odwiedzają placówki edukacyjne, by porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw.

W ramach działań „Bezpieczne Ferie 2019” lidzbarscy policjanci spotykają się z uczniami przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Podczas wizyt mundurowi rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz radzą jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku czy w domu.

Ważnym elementem spotkania jest także zawsze temat przestrzegania zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach.

Wczoraj uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 odwiedziła sierż. szt. Katarzyna Chomej, która przypominała najmłodszym, jakie formy zabawy na świeżym powietrzu mogą przynieść wiele radości bez wyrządzenia sobie lub innym krzywdy.

Policjantka informowała jak należy zachowywać się w pobliżu ulic o zwiększonym natężeniu ruchu i nad zamarzniętym akwenem.

Uczniowie biorący czynny udział w spotkaniach z policjantami chętnie odpowiadają na zadawane pytania i — jak się okazuje — dysponują dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że nawet podczas zimowego odpoczynku możemy czynnie wpłynąć na bezpieczeństwo wokół nas. Wystarczy skorzystać z aktywnej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dostępnej na stronie internetowej lidzbarskiej Policji.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages