Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas ferii

2019-01-10 14:48:21 (ost. akt: 2019-01-10 14:50:10)

Od 21 stycznia, w województwie warmińsko - mazurskim rozpoczynają się ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki. Dla ich opiekunów, to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku.

Dla policjantów to codzienność – a więc kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego samochodów i autokarów przewożących dzieci.

To też pilnowanie porządku oraz reagowanie na niebezpieczne zachowania.

Za kilka dni na terenie województwa warmińsko - mazurskiego rozpoczynają się ferie zimowe.

Przez dwa tygodnie od 21 stycznia do 3 lutego, dzieci i młodzież z naszego regionu korzystać będzie z przerwy międzysemestralnej. To czas, kiedy wiele z nich wyjedzie na obozy, zimowiska, wycieczki. Wiele też zostanie w domu, co nie wyklucza aktywnego spędzania czasu.

Jeszcze w okresie przed feriami lidzbarscy i orneccy policjanci będą spotykać się z uczniami przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych na terenie powiatu lidzbarskiego.

Podczas rozmów z dziećmi i młodzieżą mundurowi przypomną o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz będą radzić jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku czy w domu.

Ważnym elementem takich spotkań jest także zawsze temat przestrzegania zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach.

Policjanci przypomną najmłodszym, jak wybrać bezpieczną górkę do zjeżdżania na sankach, ostrzegą przed wchodzeniem na zamarznięte akweny, wytłumaczą także, w jaki sposób należy się zachować, gdy lód się załamie.

Podczas spotkań z uczniami starszych klas szkół podstawowych i gimnazjalnych policjanci poruszają tematy cyberprzemocy. Wyjaśniają, kiedy i w jaki sposób można stać się ofiarą przestępstwa popełnionego w sieci oraz jak temu zapobiec. Tłumaczą, jak samemu można złamać prawo siedząc przed komputerem.

Policjanci ruchu drogowego czuwać będą nad bezpieczeństwem sprawdzając m.in. trzeźwość, uprawnienia kierowców, prędkość, stan techniczny samochodów osobowych i autokarów. Szczególną uwagą objęci będą kierowcy pojazdów przewożących dzieci i młodzież.
Informacja KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages