Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Zespół Seniorów zaprasza do urzędu

2019-01-09 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-09 10:34:52)
Zespół Doradczy Seniorów

Zespół Doradczy Seniorów

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

W Lidzbarku Warmińskim działa Zespół Doradczy Seniorów. W każdy czwartek przez dwie godziny jego członkowie pełnią dyżury w Urzędzie Miejskim, przy ul. Świętochowskiego 14.

W Lidzbarku Warmińskim prężnie działa Zespół Doradczy Seniorów. Tworzy ją 15 osób. Zespół powstał już w grudniu 2016 roku, jednak dyżury rozpoczął 8 marca 2018 i prowadzi je nadal.

— Seniorzy pełnią społecznie funkcję konsultacyjną, opiniodawczą, doradczą i inicjatywną w zakresie realizacji polityki senioralnej — wyjaśnia Jolanta Adamczyk, przewodnicząca zespołu.

Jak wspomnieliśmy zespół składa się z 15 członków, emerytów, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji działających na rzecz seniorów.

— Jej członkowie mają za zadanie inicjowanie działań na rzecz osób starszych i podpowiadanie władzom miasta, co robić by najstarsi mieszkańcy Lidzbarka mogli żyć bardziej komfortowo — kontynuuje pani Jolanta.

Co jeszcze jest wśród tych zadań?
Przede wszystkim integracja środowiska osób starszych, wzmacnianie ich udziału w życiu społeczności lokalnej i wypracowywanie wspólnych koncepcji z władzami samorządowymi.

Seniorzy mają też monitorować potrzeby osób starszych i inicjować działania z zakresu edukacji z różnych dziedzin życia, np. prozdrowotnych.

Zespół Doradczy Seniorów współpracuje także z organizacjami i stowarzyszeniami pozarządowymi, między innymi z Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

— Serdecznie zapraszamy wszystkich w wieku senioralnym, którzy mają ciekawe pomysły, ale i tych którzy mają problemy do spotkań w punkcie informacyjnym w siedzibie urzędu miejskiego — zachęca Jolanta Adamczyk.

Wszystkich zainteresowanych Seniorzy zapraszają na dyżury, które odbywają się w siedzibie urzędu miasta w Lidzbarku Warmińskim, przy ul. Świętochowskiego 14 w każdy czwartek w godzinach od 10.00 do 12.00.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tak patrzę #2659392 | 83.31.*.* 9 sty 2019 19:32

    Patrzę na tę fotkę z paniami i aż mnie dziwi, że je poznałam kiedyś tam, ale do dziś udają że nie znają gdy spotykamy się w terenie i mam ich o poradę pytać? Smutne ale prawdziwe.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages