Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Mikołajkowe strzelanie w Ornecie [ZDJĘCIA]

2018-12-27 14:27:18 (ost. akt: 2018-12-27 14:30:33)

Autor zdjęcia: KS ALFA Reduta Orneta

W Ornecie Mikołajkowe Zawody Strzeleckie. Atmosfera tej cyklicznej imprezy była bardzo ciepła i rodzinna. Nie zabrakło też sportowej rywalizacji. Szczególnie w grupie „strzeleckich wyjadaczy” .

Wspólne strzelanie członków Stowarzyszenia Reduta Orneta wraz z Mikołajem odbyło się trochę wcześniej niż zazwyczaj. Powód - moc pracy Świętego Mikołaja nie pozwalał na tradycyjne spotkanie 24 grudnia.

Na starcie stanęło kilkunastu zawodników w dwóch grupach: bardziej doświadczeni i ci, którzy rzadko mają okazję sprawdzić swoje „zdolności” na strzelnicy. Strzelano z karabinka i pistoletu pneumatycznego.

Oprócz „zmagań” na strzeleckich torach, na uczestników czekał skromny stół z poczęstunkiem . Wspólne rozmowy nie tylko na tematy strzeleckie, składanie życzeń nadały temu spotkaniu niepowtarzalny nastrój. Gdy emocje trochę opadły zastępca Prezesa wręczył najlepszym zawodnikom Mikołajkowe puchary. Na zakończenie Mirosław Kurenda - Szef Sekcji KS ALFA Reduta Orneta, podsumował osiągnięcia w 2018.

„Sporo sukcesów i sporo nowych pozytywnych doświadczeń. To dobry znak do realizacji planów na następny 2019 rok. Optymistycznie można zamknąć stary strzelecki 2018 rok i rozpocząć nowy” podkreślił jeden z lepszych zawodników Mirosław Bieliński.

Na podkreślenie należy postawa i zaangażowanie wielu osób ze stowarzyszenia jak również instytucji, organizacji zewnętrznych. Szczególne podziękowania należą się Gminie Ornety, dzięki której można było zrealizować jeden z ambitniejszych projektów - „Strzelecką Ornetę”. Również wsparcie OSiR Orneta reprezentowanego dzielnie przez dyrektora Mirosława Bielińskiego wniósł pozytywną energię i ducha dla podejmowania działań na niwie strzelectwa sportowego.

Oczywiście najbardziej aktywnie działający członkowie KS Alfa REDUTA ORNETA stanęli na wysokości zadania. Mirosław Kurenda i Waldemar Olender przy wsparciu logistycznym pozostałych członków Stowarzyszenia przeprowadzili kilkanaście imprez sportowych w których uczestniczyło prawie czterysta osób. Nie można zapomnieć o świetnej promocji tego pięknego sportu jak również Gminy Orneta prowadzonej przez kadrę KS ALFA. Wyjazdy poza granice gminy dały duży efekt. To nie tylko wiele zwycięstw, wyróżnień, nagród ale też dalsza praca nad utrwalaniem pozytywnej opinii o Ornecie jako rozwijającym się ośrodku strzeleckim, o którym mówi się coraz więcej w naszym województwie.
Marcin Dalecki

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PoloniaLidzbarkWarminski

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do echo #2656361 | 37.47.*.* 6 sty 2019 08:15

  APELUJE PRZEDSTAW SIĘ, MIEJ TYLE ODWAGI CYWILNEJ, WYPISUJESZ PIEDOŁY, MUSISZ BYĆ ZWIĄZANY ZE STRZELECTWEM W OKOLICY, I PEWNIE COS OSTATNIO ZROBILES NIE TAK, I TERAZ CHCESZ WINNYCH SZUKAĆ, PRZEDSTAW SIĘ I POWIEDZOFICJALNIE O CO CI CHODZI BO NAPRAWDE NIE ROZUMIEM, CO MA NA CELU TEN KOMENTARZ , WIESZ, ZE GDZIES DZWONI A NIE WIESZ DO KOŃCA O CO CHODZI,

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Echo #2650149 | 94.254.*.* 27 gru 2018 18:30

  Szkoda że nie było informacji o zawodach. Czyżby strach przed konkurencją?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages