Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Przedświąteczny czas w Oranżerii Kultury

2018-12-20 10:40:55 (ost. akt: 2018-12-20 10:45:36)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkich chętnych zaprosiła na koncert i warsztaty.

14 grudnia mieliśmy okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie.

Podczas koncertu MUZYKA NA GRUDNIOWY WIECZÓR usłyszeliśmy młodych, ale niezwykle utalentowanych artystów.

Wykonali utwory m.in. F. Chopina, J.S. Bacha, M. Blaveta, M. Karłowicz, M. Pasiecznego. Zabrzmiały instrumenty takie, jak: fortepian, gitara, skrzypce, wiolonczela, obój, flet. Rozmiarami i dźwiękiem imponował kontrabas w Suicie Z. Gardonyi.

Publiczność zachwyciły wokale wykonawców: sopranistki Klary Mieruńskiej oraz Pawła Horodyskiego dysponującego basem. Koncert zakończono wspólnym zaśpiewaniem kolędy "Przybieżeli do Betlejem Pasterze".

15 grudnia słuchając kolęd dzieci i dorośli tworzyli świąteczne pocztówki. Zajęcia LUDZIE KARTKI PISZĄ jak co roku prowadziła Pani Grażyna Kraczek. Tym razem tematem przewodnim były "Gwiazdy, gwiazdki, gwiazdeczki".

Stąd na kartkach pojawiły się gwiazdki w całej gamie kształtów i kolorów. Bardzo nas cieszy, że na warsztaty przychodzą całe rodziny - dzieciom towarzyszą nie tylko mamy, ale ciocie, babcie i ojcowie.

"A w święta niech snuje się kolęda i gałązki sosnowe niech Wam pachną" — to fragment życzeń jednej z uczestniczek napisanych na podarowanej nam świątecznej pocztówce - czego życzymy również wszystkim czytelnikom Gazety Lidzbarskiej.
OrganizatorzyPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages