Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

"Jedynka" laureatem konkursu na najlepsze hasło

2018-12-13 12:34:39 (ost. akt: 2018-12-13 13:32:40)

Autor zdjęcia: Mariola Karpowicz

Szkoła Podstawowa nr 1 w Lidzbarku Warmińskim znalazła się wśród laureatów konkursu na najlepsze hasło promujące Fundusze Europejskie.

Konkurs był organizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach akcji edukacyjnej "Lekcja o Funduszach Europejskich V".

W ramach projektu, podczas niekonwencjonalnych lekcji z użyciem dedykowanych materiałów dydaktycznych, uczniowie mieli szansę dowiedzieć się jak wiele możliwości dają Fundusze Europejskie.

W akcji wzięło udział ponad 8000 uczniów z 268 szkół podstawowych (klas 6 - 8) Polski Wschodniej, czyli województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, a także świętokrzyskiego.

Na zakończenie projektu przeprowadzono konkurs na najciekawsze hasło promujące Fundusze Europejskie.

Do udziału w konkursie zaproszone były wszystkie szkoły, biorące udział w projekcie. Nadeszło 119 zgłoszeń, z czego 25 placówek uzyskało wyróżnienie jury konkursowego.

W pierwszym etapie, w naszej szkole, w dniach 25 i 26 października 2018 roku odbyły się lekcje poświęcone Funduszom Europejskim. Brały w nich udział klasy: VIa i VIIa.

Spotkania miały na celu popularyzację wiedzy na temat FE oraz Programu Polska Wschodnia i innych programów operacyjnych. Najpierw uczniowie obejrzeli film animowany, następnie czytali komiksy i rozwiązywali zadanie konkursowe.

Praca dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i pozwoliła zainspirować ich do analizowania zmian i korzyści, jakie przynosi społeczności lokalnej wsparcie z Funduszy Europejskich.

Po pełnej emocji rywalizacji wyłoniono zwycięzców konkursu, którzy otrzymali karty upominkowe do sieci Empik:
I miejsce: Jakub Michałowski i Wiktoria Trzcińska
II miejsce: Wiktor Ruszyński i Anastazja Zajchowska
III miejsce: Paweł Piędziak i Emilka Świetlikowska

Ponadto wszyscy uczniowie, którzy brali udział w zajęciach otrzymali zakładki magnetyczne.

Następnie wykonano kolejne zadania: stworzono gazetkę ścienną na korytarzu szkolnym poświęconą inwestycjom unijnym, które wsparły rozwój naszego miasta oraz pisano wypracowania i opracowano hasło promujące FE.

Wygrana nie byłaby możliwa bez osobistego zaangażowania nauczycielki z naszej placówki, Pani Hanny Skorynko, za co serdecznie dziękujemy.

Już niedługo nasza szkoła stanie się posiadaczem nagrody głównej w konkursie, czyli nowej tablicy interaktywnej. Organizatorzy przewidzieli też upominki dla nauczycielki, która zgłosiła zwycięskie hasła.

A jak brzmi to hasło?
"Ci, co Fundusze Europejskie znają, to się z rozmachem rozwijają!
Nie przegap szansy na modernizacje, własny rozwój i innowacje. Poznaj zmiany i korzyści, dzięki programom marzenie się ziści!"
Szkoła Podstawowa nr 1 w Lidzbarku Warmińskim

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MAK

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages