Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Pożegnanie ze służbą asp. sztab. Pawła Straszyńskiego

2018-12-04 16:33:01 (ost. akt: 2018-12-04 16:36:09)
asp. sztab. Paweł Straszyński

asp. sztab. Paweł Straszyński

Podczas uroczystej zbiórki, w obecności licznie zgromadzonej załogi lidzbarskich strażaków, ze służbą w szeregach Państwowej Straży Pożarnej pożegnał się dowódca jednostki ratowniczo – gaśniczej asp. sztab. Paweł Straszyński.

Asp. sztab. Paweł Straszyński swoją przygodę ze strażą pożarną rozpoczął 1 września 1989 roku, od podjęcia nauki w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu.

Po ukończeniu szkoły, z dniem 1 sierpnia 1991 roku został zatrudniony w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Lidzbarku Warmińskim na stanowisku technika.

Z chwilą powołania Państwowej Straży Pożarnej tj. z dniem 1 lipca 1992 roku został mianowany na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lidzbarku Warmińskim, które piastował nie przerwanie do 31 października.

Pan Paweł Straszyński cieszył się ogromnym autorytetem wśród podwładnych. Jednostka pod jego dowództwem prezentowała wysoki poziom wyszkolenia, sprawności fizycznej i skuteczności w działaniach. Był dowódcą w pełni, odpowiedzialnym za ludzi, sprzęt i obiekty jednostki.

Asp sztab. Straszyński był także aktywnym działaczem społecznym. Od ponad 20 lat należał do Ochotniczej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim, gdzie pełnił funkcję naczelnika.

Był także członkiem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lidzbarku Warmińskim.

Pan Paweł Straszyński bardzo dobrze znał realia służby, przez co umiejętnie współpracował z lokalnymi samorządami i instytucjami.

Od 1997 roku sprawował i nadal sprawuje funkcję Komendanta Gminnego OSP w Gminie Lidzbark Warmiński.

Podczas swojej 29-letniej służby był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany, m.in.: Brązowym Krzyżem Zasługi (2001r.), Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę (2013 r.), Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” (2018 r.), Złotym Medal „Za zasługi dla Pożarnictwa" (2011 r.).
Kpt. Tomasz Gowkielewicz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Strażak #2637218 | 5.173.*.* 4 gru 2018 21:32

    Drugiego takiego nie będzie. Dobry Człowiek.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages