Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Koncert charytatywny dla Miłoszka

2018-12-07 10:00:00 (ost. akt: 2018-12-07 11:23:50)
Chorsina

Chorsina

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Miłoszek ma dopiero trzy lata, a już poruszył lawinę gorących serc w powiecie lidzbarskim. Chłopiec choruje na rzadką chorobę genetyczną — Zespól Pallistera— Killiana. Potrzebuje pomocy i z tą pomocą ruszyli mieszkańcy, przede wszystkim dzieci.

"Dzieci pomagają dziecku" — pod takim hasłem już w najbliższy wtorek 11 grudnia 2018 roku o godz. 18:00 odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc choremu chłopcu.

— W to przedsięwzięcie bardzo mocno zaangażowały się właśnie dzieci i młodzież — mówi jedna z inicjatorek wydarzenia Anna Głodowska. — Bardzo nas to cieszy.

Na plakacie informującym do koncercie czytamy: "pojawiła się nadzieja". Tą nadzieją jest wspólne działanie, które podjęli młodzi mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego i ich rodzice, dziadkowie, rodzeństwo itp.

Miłoszek Jackowski urodził się z rozszczepem podniebienia, padaczką lekooporną, wadą wzroku, wadą serca. Jest też opóźniony w rozwoju psychoruchowym: nie siedzi samodzielnie, nie chodzi i nie mówi tak jak każde dziecko w jego wieku.

Rodzice codziennie walczą o sprawność chłopca. Teraz pojawiła się nadzieja — chodzi o terapię komórkami macierzystymi. Jednak koszt takiej terapii to pona 50 tysięcy złotych, dlatego Miłoszek potrzebuje pomocy.

Chłopiec jest mieszkańcem powiatu lidzbarskiego, stąd takie zaangażowanie lidzbarczan i mieszkańców ościennych gmin. Młodzi ludzie postanowili zorganizować koncert w Lidzbarskim Domu Kultury.

Wstęp jest wolny, ale rozdawano też zaproszenia, wręczali je pięknie ubrani w stroje ludowe młodzi członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Perła Warmii". Będziemy ich mogli podziwiać w czasie koncertu.

Dla Miłoszka wystąpią też: Grupa Taneczna Chorsina, Studio Tańca Natural Dance, Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Lidzbarku Warmińskim, Zespół Wild z Młodzieżowego Domu Kultury, Studio Tańca Dance Control, Dziecięca Grupa Stowarzyszenia T-akeshi Team, grupa Capoeiry oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Żegotach. Biletem wstępu jest "cegiełka" w kwocie minimalnej 10 złotych.

Wiadomo już, że pierwsze podanie komórek macierzystych Miłoszkowi zaplanowano na dzień po koncercie 12 grudnia.

Na tym jednak pomoc ze strony mieszkańców powiatu się nie kończy. Radny powiatu Marcin Kania organizuje zawody halowej piłki nożnej o Puchar Starosty Lidzbarskiego Jana Harhaja, z których dochód także zostanie przeznaczony na pomoc Miłoszkowi.

Turniej odbędzie się 16 grudnia (w niedzielę) w sali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych ("Rolniczaka"). Zgłosiło się już pięć drużyn (wpisowe 200 złotych od drużyny).

Można się jeszcze zgłaszać do turnieju. Zapisy do 10 grudnia. Początek rywalizacji o godz. 10:00. Podczas rozgrywek będą zbieranie pieniądze do puszek.

Opiekę nad chłopcem sprawuje lidzbarska Fundacja Rozwoju Społecznego "Nad Symsarną".

Miłoszek Jackowski


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages