Sępopolskie Spotkania z Karate

2018-11-08 15:16:07(ost. akt: 2018-11-09 12:32:07)

Autor zdjęcia: Arek Pakuła

W Sępopolu 27 października odbył się międzypowiatowy turniej karate kyokushin p.n. III Sępopolskie Spotkania z Karate . W zawodach uczestniczyło 74 zawodników i zawodniczek z Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego, Bisztynka, Reszla, Korsz i Sępopola.
Przy szczelnie zapełnionej hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zawodnicy przez kilka godzin w pełnym zaangażowaniu walczyli o medale i prawa startu w kolejnych zawodach.

Uroczystego otwarcia dokonał z-ca burmistrza Piotr Łazar, a na widowni nie zabrakło wielu osobistości oraz przedstawicieli sąsiednich samorządów.

Najwięcej medali wywalczyła ekipa z Bartoszyc, która zajęła 1. miejsce drużynowo przed Lidzbarkiem Warmińskim, Sępopolem, Korszami, Bisztynkiem i Reszlem.

Lidzbarscy zawodnicy zdobyli ogółem 16 medali ( 8 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowe). Złote medale wywalczyli: Piotr Zawadzki kat. senior open, Maciej Jowik, Aleksandra Bakuła kat. junior, Michał Jasinowicz kat. młodzik, Miłosz Wach kat. młodzik mł., Antonina Szram kat. kadet oraz 2 medale w konkurencji kata: Adrian Wzorek ( junior) i Damian Dydziński ( młodzik).

Srebrne: Damian Dydziński, Lena Gałązka kat. młodzik, Aleksy Żukowski młodzik mł., Wiktoria Figas kadetki oraz 2 w konkurencji kata Weronika Konwicka w kat. junior i Lena Gałązka.

Brązowe: Katarzyna Mikulska w kat.kadet i Marta Zawadzka w kat.junior w konkurencji kata. Uczestnikom gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i do zobaczenia na kolejnych zawodach, osu!