Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Chciał pojeździć, więc postanowił... ukraść samochód

2018-11-07 14:01:00 (ost. akt: 2018-11-07 14:09:21)

Autor zdjęcia: KPP LW

Lidzbarscy kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież osobowego peugeota. 21-latek najpierw włamał się do pomieszczeń biurowych i zabrał m.in. kluczyki do pojazdu. Następnie wyłamując ogrodzenie odjechał skradzionym pojazdem. Policjanci odzyskali skradzione auto. „Nowy właściciel” pozostawił je w lesie na terenie gminy Kiwity.

Do zdarzenia doszło w nocy z 30/31 października 2018 roku. Z policyjnych ustaleń wynikało, że nieznany sprawca wszedł na teren posesji i włamał się do pomieszczeń biurowych.

Z relacji pokrzywdzonego właściciela wynikało, że z wnętrza biura zniknęły m.in. telefon komórkowy, czytnik kart dostępowych oraz kluczyki do osobowego peugeota.

Następnie sprawca posługując się oryginalnym kluczykiem zabrał z posesji zaparkowany pojazd i przecinając przęsło ogrodzenia odjechał w nieznanym kierunku.

Już następnego dnia po zgłoszeniu policjanci patrolując teren gminy Kiwity zauważyli w kompleksie leśnym zaparkowany przy drodze skradziony pojazd.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie i ustalenie podejrzanego o te czyny. W miniony poniedziałek kryminalni zapukali do drzwi mieszkania 21-latka. Ich podejrzenia potwierdziły się.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Twierdził, że zabrał pojazd, bo... chciał się tylko przejechać.

Mężczyzna jest znany lidzbarskiej policji. Ma na swoim koncie podobne kradzieże. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
Informacja KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. free secik #2623034 | 178.36.*.* 13 lis 2018 23:24

    szybkie życie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages