Medalowi zapaśnicy LUKS Warmia

2018-11-05 18:17:26(ost. akt: 2018-11-07 10:55:57)

Autor zdjęcia: Marcin Dalecki

W Białołęce 27 października odbył się WRESTLING CUP, czyli już 10. Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy dzieci i młodzików. Doskonale spisali się na nim zawodnicy LUKS Warmia z Lidzbarka Warmińskiego zdobywając 18 medali, w tym trzy złote.
Drużynowo LUKS Warmia zajęła III miejsce. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej Złoto zdobyli: Baraniak Zuzanna, Tomczak Igor, Boksa Piotr, natomiast Srebro wywalczyli: Bartczak Aleksandra, Nowak Kamil, Bilkiewicz Jakub.

Lidzbarscy zapaśnicy przywieźli też medale brązowe, zdobyli je: Wangin Małgorzata, Łuczkowska Weronika, Welc Norbert, Kuchalski Kacper, Sosnowski Jakub, Sobolewski Bartosz, Borzyński Olgierd, Brzozowski Konrad, Parzych Hubert, Wieczorek Oliwier, Ponczkowski Konrad, Pupkiewicz Wojciech.

Turniej w Białołęce uświetnili swoją obecnością Sekretarz Generalny Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Głaz oraz Mistrz Świata w Zapasach Andrzej Malina.

W Radomiu odbyły się 27/28 października Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U23) w zapasach (styk klasyczny). W wadze 77 kg Piotr Wiśniewski (Warmia Lidzbark Warmiński) zajął siódme miejsce.

Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Niklas (GKS Cartusia Kartuzy), drugie miejsce zajął Michał Tomaszewski (AKS Piotrków Trybunalski). Na najniższym stopniu podium stanął Albert Nowak (RCSZ Olimpijczyk Radom).

Natomiast w weekend (3/4 listopada) w Janowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.

W wadze 48 kg brązowy krążek wywalczył w nich Teodor Sadowski (Warmia Lidzbark Warmiński). W tej samej wadze piąty był jego kolega klubowy Rafał Wangin.

W kategorii 57 kg 12 miejsce zajął Cyprian Kowalik. W klasyfikacji łącznej klub Warmia Lidzbark Warmiński zgromadził 15 punktów.