Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Słowem, tańcem, śpiewem malowane

2018-10-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-26 15:39:01)
"Pani Dulska przed sądem"

"Pani Dulska przed sądem"

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

To były szczególne dni dla lidzbarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 13 i 14 października w domu kultury odbyła się pierwsza w Lidzbarku Warmińskim "Senioriada", której hasłem przewodnim było "Słowem, tańcem, śpiewem malowane”.

Do Lidzbarskiego Domu Kultury przybyło aż dziewięć delegacji w postaci 15 senioralnych zespołów teatralnych, muzycznych oraz tanecznych z całego województwa, by swoje umiejętności zaprezentować na Wojewódzkiej Senioriadzie „Słowem, tańcem, śpiewem malowane”.

Patronat nad tym wydarzeniem objął burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski.

Mazur grupy tanecznej „Z wigorem” w wykonaniu słuchaczy Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku z Olsztyna rozpoczynając wydarzenie, wprowadził zebranych w radosny nastrój.

Organizacja i realizacja tego przedsięwzięcia okazała się nie lada wyzwaniem. Zespół Doradczy Seniorów pod przewodnictwem niestrudzonej, pełnej pomysłów Jolanty Adamczyk podjął to wyzwanie i zabrał się do pracy.

Ustalenie konkurencji, programu imprezy, przyjmowanie zgłoszeń, zabezpieczenie zakwaterowania, pozyskanie sponsorów, przygotowanie nagród... Ogrom pracy, ale opłacało się.

Frekwencja dopisała. Do Lidzbarka Warmińskiego zawitało 160 uczestników z Giżycka, Górowa Iławeckiego, Olsztyna, Bartoszyc, Ornety, Morąga, Nidzicy oraz Wydmin. Nie zabrakło również uczestników z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lidzbarku Warmińskim.

Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Przepiękne, idealnie dobrane klasyczne stroje dopełniły uroku. Nastroju dodała również piękna jesienna aura.

Chętni uczestnicy, zakwaterowani w Zaciszu Leśnym udali się na pieszą wycieczkę doliną Symsarny do Lidzbarka, napawając się bogactwem jesiennych barw i elementami ścieżki sensorycznej.

Wszyscy uczestnicy Senioriady pod przewodnictwem opiekunów — członków Zespołu Doradczego spacerowali lidzbarskimi uliczkami i bulwarami, poznając nasze miasto i podziwiając jego uroki.

Po wizycie w Oranżerii Kultury uczestnicy udali się do Lidzbarskiego Domu Kultury, aby obejrzeć spektakl monogram „Stara Wiosna” Teatru Nowego w Olsztynie, oparty na wielkiej kreacji znanej i szanowanej aktorki Ireny Telesz-Burczyk, której towarzyszy Grzegorz Gromek.

Pierwszy dzień imprezy seniorzy zakończyli wieczorkiem integracyjnym pełnym muzyki i zabawy w Zaciszu Leśnym.
Wszyscy uczestnicy wyjechali z Lidzbarka Warmińskiego pod wrażeniem wspaniałych przeżyć oraz wzorowej organizacji.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages