Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Poza utartym schematem

2018-10-25 15:29:43 (ost. akt: 2018-10-25 15:36:50)

Autor zdjęcia: Małgorzata Kirol

W Galerii Art-Nova w Ornecie 9 listopada o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy twórczości podopiecznych i opiekunów Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Podopieczni orneckiego stowarzyszenia udowodnią, że niepełnosprawność ma pewną pozytywną stronę — potrafi być twórcza.

Niepełnosprawność potrafi być niezwykła. Niejednokrotnie przezwycięża przeszkody i trudności, które napotyka na swojej drodze.

Osoby z niepełnosprawnością, często są silniejsze od nas. Tym razem w Galerii Art-Nova w Ornecie podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym udowodnią, że niepełnosprawność ma jeszcze jedną pozytywną stronę – potrafi być twórcza.

Na 9.11.2018 r. godz. 18.00 w galerii sztuki przy ul. Rycerskiej w Ornecie odbędzie się wernisaż wystawy twórczości podopiecznych i opiekunów orneckiego stowarzyszenia.

Stowarzyszenie od 2001 r. działa jako organizacja pożytku publicznego. Tworzy warunki dla pełnego i aktywnego udziału osób z niepełnosprawnością w życiu społecznym oraz kulturalnym.

Realizuje liczne działania w myśl zasady ochrony równości szans. Podejmuje starania zmierzające do przestrzegania praw wobec osób niepełnosprawnych, a przede wszystkim prowadzi wielokierunkową diagnostykę i rehabilitację.

W odsłonie nadchodzącej wystawy niepełnosprawni zaprezentują efekt warsztatów plastyczno – technicznych, które przeprowadzone zostały pod hasłem „Co fruwa i hasa po naszych lasach”.

Podczas realizacji projektu uaktywnili szczególne uzdolnienia, możliwości i talenty, rozwinęli twórczą tożsamość, a przede wszystkim swobodnie wyrażali siebie poprzez sztukę. Inspiracją do pracy były zajęcia przyrodnicze w plenerze.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które może okazać się niezwykłym doświadczeniem.
Organizatorzy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MałgorzataKirol

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages