środa, 18 września 2019. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Tydzień Kariery w naszym powiecie

2018-10-29 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-29 15:06:42)
Tydzień Kariery w powiecie lidzbarskim

Tydzień Kariery w powiecie lidzbarskim

Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim podjął się organizacji kilku wydarzeń w ramach Warmińsko – Mazurskiego Tygodnia Kariery 2018. Jednym z nich był między innymi dzień otwarty

Adresatami i docelowymi odbiorcami tegorocznego Tygodnia Kariery organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim w dniach 15 - 19 października 2018 r. były młode pokolenia potrzebujące profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, pracy i kariery zawodowej.

Zorganizowano między innymi Dzień Otwarty Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim (15 października).

W ramach ww. wydarzenia można było zwiedzić urząd pracy i z bliska zobaczyć pracę specjalistów z poszczególnych działów, a zwłaszcza pośredników pracy i doradców zawodowych z Centrum Aktywizacji Zawodowej.

Dodatkowo można było dowiedzieć się, na czym polega pomoc urzędu osobom, które chcą znaleźć pracę lub podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Ponadto osobom uczestniczącym w Dniu Otwartym zaprezentowano film pod tytułem „Poszukiwanie pracy” oraz przeprowadzono test wiedzy o pracy urzędu.

Spośród osób, które poprawnie odpowiedziały na wszystkie pytania z testu, wylosowano szczęśliwców, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Kolejnym działaniem tego dnia był Punkt Konsultacyjny. W ramach ww. działania w Urzędzie zostało wydzielone stanowisko, gdzie można było porozmawiać ze specjalistami z PUP na temat oferowanych przez Urząd form wsparcia oraz świadczonych usług z zakresu pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego.

Natomiast 18 października odbyły się warsztaty dla osób bezrobotnych pn. „Młode pokolenia na rynku pracy – jak zmienia się rynek pod wpływem nowych generacji?”.

W ramach tego działania doradcy zawodowi PUP przeprowadzili warsztaty z osobami bezrobotnymi z terenu powiatu lidzbarskiego mające na celu pomoc ww. osobom w poznaniu swoich mocnych i słabych stron oraz odkryciu swoich wartości, aby mogli oni skutecznie definiować i realizować swoje cele zawodowe.

W dniach 15–19 października 2018 roku przeprowadzono spotkania z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych pn. „Młode pokolenia na rynku pracy – co motywuje a co zniechęca młodych pracowników?”.

Doradcy zawodowi z PUP przeprowadzili warsztaty z uczniami 5 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lidzbarskiego mające na celu wsparcie młodych ludzi w prawidłowym funkcjonowaniu w sferze edukacyjno-zawodowej oraz w podejmowaniu dalszych trafnych wyborów życiowych.

A 18 października odbyło się spotkanie z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego pn. „Młode pokolenia
na rynku pracy”.

Doradcy zawodowi z PUP przeprowadzili warsztaty z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lidzbarku Warmińskim mające na celu zapoznanie ich z formami wsparcia oferowanymi przez Urząd Pracy oraz pomoc ww. osobom w poznaniu swoich mocnych i słabych stron.

W ramach Warmińsko – Mazurskiego Tygodnia Kariery organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim wzięło udział łącznie 223 osoby.

Tydzień Kariery w powiecie lidzbarskim

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Józek #2612994 | 213.5.*.* 29 paź 2018 21:56

    To tak, jak by na pustyni, zorganizowali naukę żeglowania.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages