Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Łaniewskie spotkania ze sztuką

2018-10-26 10:00:00 (ost. akt: 2018-10-26 10:39:48)

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Spotkanie ze sztuką — pod takim hasłem od 7 maja tego roku odbywały się, jak sam tytuł wskazuje, spotkania ze sztuką, a dokładniej z muzyką i teatrem. Projekt podsumowano w domu kultury w Pilniku.

— Projekt pod nawą "Spotkanie ze Sztuką" został sfinansowany że środków Fundacji PZU był skierowany do mieszkańców wsi Łaniewo — opowiada Jolanta Maciejewska, inicjatorka tych wydarzeń. — Ostateczne zakończenie działań planujemy na 31 października. W ramach tego projektu w świetlicy wiejskiej w Łaniewie odbywały się zajęcia z wiedzy o muzyce i teatrze, prowadzone przez instruktorów.

W projekcie uczestniczyło 15 osób.
Mieszkańcy Łaniewa słuchali między innymi utworów muzyki klasycznej i zdobywali wiedzę na temat historii teatru oraz pracy aktorów. W te klimaty wprowadzali ich instruktorzy Mariola Adela Karpowicz oraz Grzegorz Gromek.

Uczestnicy zajęć nie tylko zdobywali wiedzę, ale też ćwiczyli recytację, pojechali na koncert do olsztyńskiej filharmonii i na sztukę teatralną pt. "Stara Wiosna". Spotkali się też z aktorką Mileną Gromek, która opowiedziała im o niuansach swojego zawodu.

Uroczyste spotkanie podsumowujące projekt odbyło się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pilniku, z którym stowarzyszenie "Razem dla Łaniewa" — organizator zajęć, współpracuje. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy ale też artyści. Tego dnia na scenie pojawiły się dwa zespoły Bel canto i Contabanda.

Po koncercie i rozdaniu dyplomów, przyszedł czas na rozmowy przy cieście i herbacie.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages