Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

JESIENNY KAPRYS — za nami kolejny koncert kameralny w Oranżerii

2018-10-19 12:18:00 (ost. akt: 2018-10-19 12:24:01)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

14 października w Oranżerii Kultury zagrało rodzeństwo muzyków z Łodzi: Marcelina i Michał Sztekmiler. Współorganizatorem koncertu "Jesienny kaprys" był Lions Club Lidzbark Warmiński Krasicki.

Michał zagrał na fortepianie, Marcelina na skrzypcach. Nasza publiczność była pod ogromnym wrażeniem talentu młodych muzyków. Michał studiuje w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Marii Koreckiej- Soszkowskiej.

Marcelina jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie skrzypiec prof. Magdaleny Kling - Fender. W latach 2013 - 2014 występowała w składzie Lusławickiej Orkiestry Talentów. Od 2018 r. gra w młodzieżowej orkiestrze talentów - Penderecki Youth Orchestra.

Jako pierwsza zagrała Marcelina, na początek usłyszeliśmy dwie części III Sonaty Bacha, następnie tytułowy "Kaprys" Paganiniego. Jest to niezwykle trudny utwór, być może dlatego nieczęsto sięgają po niego zwłaszcza młodzi muzycy a Marcelina zachwyciła nas swoim wykonaniem.

Michał rozpoczął swój występ utworem Beethovena. Usłyszeliśmy też Chopina i Liszta.

Na koniec, na Bis dla publiczności muzycy wspólnie zagrali "Ave Maria" Bacha. Był to chyba najłatwiejszy utwór z repertuaru tego wieczoru. Publiczność żegnała muzyków gorącymi owacjami.

Oboje są laureatami wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. Obecnie przygotowują się do kolejnych - Michał do V International Competition - Festival for Young Pianists and Piano Teachers w Zarasai na Litwie, Marcelina do V Międzynarodowego Konkursu skrzypcowego im. Heinricha Wilhelma Ernsta i Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Życzymy im zwycięstwa i mamy nadzieję, że zawitają jeszcze do Oranżerii.
Organizatorzy


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages