Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Debata trzech kandydatów na urząd burmistrza Lidzbarka

2018-10-10 12:06:19 (ost. akt: 2018-10-10 13:27:51)
Jacek Wiśniowski, Bartłomiej Zdanowicz i Mirosław Litwin

Jacek Wiśniowski, Bartłomiej Zdanowicz i Mirosław Litwin

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Niemal trzy godziny trwała wczoraj, 9 października, debata kandydatów na urząd burmistrza Lidzbarka Warmińskiego.

Spotkanie odbyło się wieczorem w Hotelu Górecki, a zorganizowało je Warmińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców. Debatę prowadził prezes organizacji Jerzy Niedźwiecki.

Najpierw kandydaci, a jest ich trzech: Jacek Wiśniowski, Mirosław Litwin oraz Bartłomiej Zdanowicz, mieli po 10 minut na zaprezentowanie swojej kandydatury. Nie mogli zadawać sobie nawzajem pytań.

Jacek Wiśniowski, obecny burmistrz, a zarazem kandydat, przedstawił między innymi cztery filary rozwoju Lidzbarka Warmińskiego, którymi są: turystyka, sport, uzdrowisko i tworzenie dogodnych warunków dla rozwoju gospodarczego w oparciu na przemysł lekki.

Mirosław Litwin poruszył publiczność stwierdzeniem, że Lidzbark Warmiński jest miastem upośledzonym ekonomicznie i tym, że jest szansa na to, aby do miasta wróciły połączenia kolejowe.
— Lokomotywą miasta nie jest turystyka, ładne parki itp. ale inwestycje — mówił.

Bartłomiej Zdanowicz ma początku powiedział, że Lidzbark Warmiński jest bliski jego sercu i chciałby aby miasto było nie tylko piękne, ale żeby rozwijało się prężnie i dynamicznie oraz żeby się w nim dobrze żyło. Swoje wystąpienie skupił na przedsiębiorcach: "Jak pomóc im zaoszczędzić troszkę pieniędzy, żeby mogli te pieniądze przeznaczyć na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników".

Podczas tych wystąpień publiczność mogła wpisywać na kartki pytania do kandydatów, na które w drugiej części debaty wszyscy trzej pretendenci do fotela burmistrza odpowiadali.

Pytano między innymi o to jak zamierzają wspierać przedsiębiorców, o komunikację miejską, cmentarze i czekającą na remont kaplicę na jednym z nich itd.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18:30, a zakończyło przed godziną 21:00. Przebieg był rejestrowany. Film udostępnimy na naszej stronie internetowej.
lub


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Żwirek #2600333 | 193.243.*.* 12 paź 2018 13:36

  Dotyczy betonowania parku, nie tylko u nas upadli na głowę: http://turystyka.wp.pl/kontrowersyjny-po mysl-burmistrza-kazimierza-dolnego-chce- wybrukowac-korzeniowy-dol-61111400600961 29a

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Żwirek i Muchomorek #2600329 | 193.243.*.* 12 paź 2018 13:29

  Do przyszłego burmistrza: Nie budujcie na Boga, betonowej "autostrady" przez park do "Żabiego stawu", okraszonej latarniami. Ilość betonu, jest już tam wystarczająca. Szutrowe ścieżki bardziej pasują do uzdrowiska.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. anonim #2599960 | 213.5.*.* 12 paź 2018 07:53

  Zastanawiam się kto pozwolił kandydować dla pana Z. czyżby już zapomniano jak prawdopodobnie pod wpływem alkoholu rozbił auto w centrum miasta (które ponoć stwierdził, że zostało skradzione ), to nie jest godne burmistrza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Men #2599305 | 79.190.*.* 11 paź 2018 10:12

  Panie Burmistrzu, na debacie dowiedzieliśmy się ,że została sprzedana działka na centrum handlowe bez konsultacji z lokalnymi handlowcami. Powiedział Pan, że nie będzie to miało wpływu na obecny lokalny handel. Chętnie się dowiemy, skąd takie wnioski. Moje rozeznanie jest zupełnie inne, w miastach do 50 tyś mieszkańców centrum handlowe skasowało 30-40% małego handlu. Nie wyobrażam sobie co się stanie z małymi sklepami w mieście niespełna 20 tysięcznym. Podejmując takie decyzję proszę mieć na uwadze, że jest to już decyzja strategiczna z dalekosiężnymi skutkami i do tego na żywym organizmie miasta. Tworzenie parków, skwerów z fontannami nie ma wpływu na bezpośrednią jakość życia mieszkańców miasta, dlatego lepiej będzie jak Pan się zajmie tymi ostatnimi, będzie bezpieczniej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. I CO #2598986 | 37.49.*.* 10 paź 2018 20:55

   Cytat :Jak pomóc im zaoszczędzić troszkę pieniędzy, żeby mogli te pieniądze przeznaczyć na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników". Aż serce człowieka boli jak słucha takich bzdur.KAŻDY tzw.PRYWACIAŻ MA ZA ZADANIE WYDOIĆ PRACOWNIKA MAKSYMALNIE.PODWYŻKI NIE DA !!! JAK CI SIĘ PRACOWNIKU NIE PODOBA PENSJA TO NA TWOJE MIEJSCE CZEKAJĄ LUDZIE Z UKRAINY .

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (15)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages