Piątek, 20 września 2019. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Wszczął awanturę z żoną, bo … „jest panem tego domu”

2018-10-09 11:00:00 (ost. akt: 2018-10-10 09:23:02)
Fotografia jest jedynie ilustracją do tekstu

Fotografia jest jedynie ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Lidzbarscy policjanci zatrzymali agresywnych mieszkańców gminy, którzy będąc pod wpływem alkoholu wszczęli awantury w swoich domach z najbliższymi. Sprawcy trzeźwieją w policyjnych celach. Rodziny zostały objęte procedurą tzw. Niebieskiej Karty.

Wczoraj 8 października policjanci z lidzbarskiego patrolu interweniowali dwukrotnie w mieszkaniach na terenie gminy, gdzie doszło do awantur domowych.

Około godziny 18:00 pokrzywdzona kobieta poinformowała oficera dyżurnego lidzbarskiej policji, że jej mąż wyzywa ją i nie chce się uspokoić.

Pod wskazanym adresem mundurowi zastali zgłaszającą oraz jej męża. 57-latek był pod wyraźnym działaniem alkoholu.

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna chwilę przed zdarzeniem pił alkohol ze znajomymi. W pewnym momencie bez powodu zaczął oskarżać pokrzywdzoną o zdradę.

Mężczyzna szarpał żonę za ubrania i krzyczał, że ją załatwi.
W trakcie interwencji 57-latek krzyczał, że jest „panem tego domu” i będzie robił co mu się podoba.

Mimo wydawanych poleceń do uspokojenia mężczyzna nadal był agresywny. Policjanci agresywnego mężczyznę zatrzymali w policyjnym areszcie.

Do policyjnego aresztu trafił też 19-latek, który kilka minut po godzinie 23:00 wszczął awanturę ze swoim szwagrem.

Kiedy ojciec awanturnika zaczął rozdzielać mężczyzn, ten swoją agresję skierował wobec niego i matki. 19-latek zaczął wyzywać rodziców i zaczął uderzać pięściami ojca.

Zatrzymany mężczyzna był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W obu przypadkach policjanci wszczęli procedurę Niebieskiej Karty. Rodziny zostały objęte systematycznymi wizytami dzielnicowego i przedstawicieli innych instytucji świadczących pomoc społeczną, którzy sprawdzają bezpieczeństwo domowników oraz zachowanie sprawcy przemocy w rodzinie.

Przypominamy, że:
Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności(…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pijany rycho #2598148 | 79.186.*.* 9 paź 2018 19:23

  W zyciu nie spotkalem rozwiedzionej baby,która by byla winna rozwodu

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Czuje się nękany przez olsztyńską policję #2598130 | 188.147.*.* 9 paź 2018 18:53

  Napisze tylko tyle: jestem mężem córki (emerytowanego) policjanta, jesteśmy w trakcie rozwodu. Miałem już ze 7 niebieskich kart - były zakładane przy każdej okazji (o godz. 4 nad ranem, w wigilię Bożego Narodzenia): córka (emerytowanego) policjanta powiedziała słowo - bach, jest NK. Miała też i ona, ale dla niej zakładane były praktycznie tylko wtedy i były prowadzone przez krótki czas, kiedy poszedłem sam osobiście na komendę i policjant, który mnie przesłuchiwał nie wiedział kim jest moja żona. W każdej innej sytuacji (poza jedną) olsztyńska policja wskazywała mnie, automatycznie jako osobę stosującą przemoc wobec córki (emerytowanego) policjanta. Nawet już olsztyńska policja nazwała mnie "sprawcą", podczas gdy nigdy nie byłem i nie jestem skazany za żadne przestępstwo. Po drugie: mój teść, (emerytowany) policjant, wielokrotnie groził mi pozbawieniem życia i zdrowia. Raz go nagrałem, zgłosiłem na olsztyńską policję, i co zrobili - umorzyli!!!!!! Po odwołaniu się do sądu, postępowanie skutecznie zostało przeprocesowane i (emerytowany) policjant uznany został winnym stosowania wobec mnie gróźb karalnych. Teraz olsztyńscy policjanci przychodzą do mnie prawie co miesiąc - raz byli we trójkę, radiowozem uprzywilejowanym, razem z córką (emerytowanego) policjanta. Tak ważnymi sprawami zajmowali się mniej-więcej w czasie, kiedy w Olsztynie było apogeum zaginięć ludzi i zabójstw. Dopiszę tylko, że wszystkie skargi są niezasadne itd. Nie wiem co robić???

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ? #2598010 | 9 paź 2018 15:55

  "Przypominamy, że: Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności(…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5." A przepis ten dotyczy również agresywnych kobiet a nie tylko mężczyzn. Chciałyście równouprawnienia to je macie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. polycja #2597913 | 193.243.*.* 9 paź 2018 13:20

   https://kobieta.wp.pl/bylem-caly-zakrwaw iony-policjanci-staneli-jak-wryci-gdy-zo baczyli-kto-jest-oprawca-628497250653964 9a

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. jgkid #2597886 | 79.188.*.* 9 paź 2018 12:42

   dobrze że nie mam kobiety , mogę by najmniej sam nad sobą się znęcać , pić , ciąć się i nikt mi się do chałupy mi nie będzie wpierdalał. życie jest piękne

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (12)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages