Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Trzy dni z kinem niezależnym w Lidzbarku Warmińskim

2018-10-01 13:53:33 (ost. akt: 2018-10-01 18:58:58)
Festiwal Kina Niezależnego w Lidzbarku Warmińskim

Festiwal Kina Niezależnego w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Na trzy dni wielbiciele kina niezależnego opanowali scenę plenerową i budynek Lidzbarskiego Domu Kultury. Od 28 do 30 września trwał Festiwal Kina Niezależnego.

Spotkania panelowe z ludźmi filmu, takimi jak Andrzej Saramonowicz, Małgorzata Przedpełska-Bieniek, Michał Piela i Bartłomiej Firlet, czy Agata Lewandowski, pokazy twórców kina offowego i długie dyskusje — tym żyli uczestnicy lidzbarskiego przeglądu.

Impreza służyła wymianie doświadczeń i integracji twórców ale też promocji Lidzbarka Warmińskiego, bo goście festiwalowi byli zachwyceni naszym miastem i deklarują kolejne odwiedziny.

Widownia zaś nie tylko mogła obejrzeć kilkadziesiąt filmów niezależnych filmowców ale też poznać bliżej twórców, zadać szereg pytań i co bardzo ważne dowiedzieć się wielu ciekawostek z pracy filmowców z dużym doświadczeniem zawodowym.

Umiejscowienie wydarzenia na scenie plenerowej sprzyjało luźnej atmosferze i przesuwało granice między gośćmi a widzami. Chłód co prawda dawał się we znaki, ale organizatorzy dali sobie z nim radę. Na gości czekały koce i gorące napoje, a i część pokazów odbyła się w sali kinowej LDK.

Po obejrzeniu dziewiętnastu filmów, widzowie przyznali Nagrodę Publiczności obrazowi "Między światami" Katarzyny Dąbkowskiej-Kułacz — to niezwykły dokument, w którym narratorem jest polski misjonarz żyjący wśród Inuitów, ludzi zamieszkujących pokryte śniegiem północne tereny Kanady.

Jak wspomniał na zakończenie festiwalu wiceburmistrz Sebastian Kuźniewski — prawdopodobnie nie był to ostatni Festiwal Kina Niezależnego w Lidzbarku Warmińskim.
lubPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Widz #2592397 | 5.172.*.* 1 paź 2018 20:00

  Serio potrzeba aż tylu zdjęć jednej osoby?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages