Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Wyprawka czytelnicza dla trzylatków w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim

2018-09-27 11:26:18 (ost. akt: 2018-09-27 11:27:57)

Autor zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka — wielki człowiek” już ruszył w naszej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Lidzbarku Warmińskim.

Zapraszamy wszystkich rodziców do odwiedzenia biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem.

Projekt skierowany jest do trzylatków (dzieci urodzonych w 2015r.) i ich rodziców. Udział w nim mogą wziąć zarówno te dzieci, które są już zapisane do biblioteki jak i te, które swoją przygodę z biblioteką dopiero zaczynają.

Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Wyprawki Czytelnicze można odebrać w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży (ul. Ratuszowa 4) w Lidzbarku Warmińskim tel. (89) 527-07-63 wew. 21.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Organizator: Instytut Książki.
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Czytelnia

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages