Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

"Przed sklepem jubilera" w lidzbarskim zamku

2018-09-26 14:45:57 (ost. akt: 2018-09-26 14:58:16)
Praca Marka Witanowskiego

Praca Marka Witanowskiego

Autor zdjęcia: Marek Witanowski

W najbliższą sobotę 29 września o godzinie 12.00 w Wielkim Refektarzu Zamku Biskupów Warmińskich odbędzie się spektakl na motywach utworu Karola Wojtyły pt. "Przed sklepem jubilera".

— Zobaczycie państwo opowieść o trzech związanych ze sobą parach: Teresie i Andrzeju, Annie i Stefanie oraz o ich dzieciach Monice i Krzysztofie — opowiada Beata Błażejewicz-Holzhey. — Tematem jest miłość i małżeństwo, Karol Wojtyła w filozoficzny sposób dotyka wolności człowieka w jej dwóch wymiarach — sui iuris (człowiek jest panem samego siebie) oraz alteri incommunicabilis (osoba jest nieprzekazywalna).

W spektaklu występują : Teresa — Barbara Michalak, Andrzej — Janusz Michalak, Anna — Janina Tausiewicz, Stefan — Tadeusz Szulewa, Monika — Barbara Puszcz, Krzysztof — Michał Brzozowski.

Aranżacja plastyczna: Marek Witanowski, Ada Jędrych.

Współpraca: „Perła Warmii” pod kierunkiem Anny Sadowskiej, Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Lidzbarskim Domu Kultury, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Razem” Danuta i Ireneusz Blok, Parafia prawosławna Apostołów Piotra i Pawła, Grupa taneczna pod kierunkiem Ireny Ruszczyk oraz Firma "Szkło".
Scenariusz i reżyseria Beata Błażejewicz-Holzhey.
Wstęp wolny.

Praca Marka Witanowskiego


Praca Marka Witanowskiego

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages