Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Nowa szkoła niepubliczna w Żegotach

2018-09-17 18:09:14 (ost. akt: 2018-09-19 10:55:29)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Na mapie szkół w powiecie lidzbarskim pojawiła się nowa placówka. Powstała przy szkole publicznej w Żegotach. Choć ma status szkoły niepublicznej, nauka w niej jest bezpłatna. Już dziś uczęszcza do niej blisko 30 uczniów.

Pierwszy dzwonek w nowej Niepublicznej Szkole Podstawowej zabrzmiał wraz z początkiem września. Już dziś uczęszcza do niej blisko 30 uczniów w klasach 4-8. W Żegotach funkcjonują w tej chwili dwie placówki w jednym budynku. Szkoła publiczna niedługo zostanie zlikwidowana.

— W tym roku budynek będziemy dzielili z Publiczną Szkołą Podstawową w Żegotach, ale już planujemy rozwój naszej placówki — zapowiada nauczycielka Marta Wagner.

Początek roku szkolnego w nowej szkole niepublicznej poprzedziła msza święta w intencji uczniów w oddalonym o kilkadziesiąt metrów kościele p.w. św. Jana Ewangelisty.

Następnie odbył się uroczysty apel. Obecny na nim Wójt Gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk pogratulował dyrektor Marcie Turzyńskiej-Lange i obiecał swoje wsparcie.

Jaka to będzie szkoła? Przede wszystkim nauczyciele nie będą stawiali złych ocen zgodnie z tzw. metodą „zielonego ołówka”. Prace oceniane będą przez wskazywanie poprawnie wykonanych poleceń, a nie błędów, co według najnowszych badań ma ogromny wpływ nie tylko na motywację dzieci, ale w efekcie na większe przykładanie się do pracy.

Inną metodą nauczania stosowaną w szkole jest TOC, czyli metoda ucząca logicznego myślenia. Nie ma tu miejsca na „wykuwanie”, a nacisk kładziony jest na kreatywne rozwiązywanie problemów.

Jak potwierdzają badania, dzieci, które same rozwiązują problemy nie boją się podejmować ryzyka i są bardziej kreatywne oraz lepiej przystosowane do dynamicznie zmieniającego się świata.
ok

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: kamilonyszk

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dwuja #2583857 | 193.243.*.* 19 wrz 2018 14:39

    Przecież kiedyś była szkoła w Żegotach. Podajcie nazwisko kto ją zamknął.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages