Dwa ciężkie mecze Miejskiego Klubu Sportowego "Polonia"

2018-09-05 09:00:00(ost. akt: 2018-09-05 15:21:19)

Autor zdjęcia: materiały klubu

W minionym tygodniu MKS Polonia Lidzbark Warmiński rozegrał dwa ciężkie mecze. 29 sierpnia w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski podejmował u siebie MKS Błękitnych Orneta, natomiast dwa dni później DKS Dobre Miasto w meczu o mistrzostwo klasy okręgowej.
Środowe spotkanie było II rundą Wojewódzkiego Pucharu Polski.

W regulaminowym czasie gry był wynik 1:1. Bramkę dla Polonii zdobył Mateusz Gut. W dogrywce MKS Polonia miał swoje sytuacje, a najlepszą był rzut karny tuż przed zakończeniem dogrywki, jednak nie udało się go zamienić na bramkę.

Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, dlatego trzeba było rozegrać serię rzutów karnych. W tej lepsi okazali się Błękitni Orneta, którzy w serii "jedenastek" wygrali 3:0.

Dwa dni później zespół Marka Rabczuka podejmował u siebie DKS Dobre Miasto.

Zawodnicy chcieli się zrewanżować za ostatnie spotkanie z Ornetą i od razu ruszyli do ataku.

Efektem tego były dwie szybkie bramki zdobyte przez Jakuba Dajnowskiego. DKS-owi udało się jednak do przerwy doprowadzić do wyniku 2:2.

Druga połowa spotkania to już dominacja Polonii. Wynik końcowy 5:2 dla Polonii, a hattrickiem w drugiej odsłonie meczu popisał się Mateusz Jurczak, niegdyś zawodnik dobromiejskiego klubu.