Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

PORTRET I SŁOWO W ORANŻERII KULTURY

2018-09-04 14:14:17 (ost. akt: 2018-09-04 14:21:07)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Oranżeria Kultury zaprasza na otwarcie wystawy zatytułowanej PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA W CYTATACH Z LITERATURY. Na spotkaniu będziemy gościć autorkę prac Darię Mielcarzewicz. Otwarcie wystawy odbędzie się 6 września w czwartek o godz. 13:00 dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz o godz. 18:00 dla wszystkich zainteresowanych literaturą, językiem ojczystym i sztuką.

Daria Mielcarzewicz mieszka w Poznaniu. Legitymuje się dyplomami fotografika, grafika komputerowego i teatrologa.

W spektrum jej dokonań zawodowych są projekty fotograficzne oraz okładek książek, fotografia reportażowa, kolaże, logotypy, plakaty, rysunki, animacje i filmy. Mielcarzewicz współpracowała m.in. z Art Stations Fundation by Grażyna Kulczyk, Krajową Izbą Gospodarczą, Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, Teatrem Wielkim w Poznaniu i Teatrem Polskim w Warszawie oraz wydawnictwami „Znak” i „ Świat Książki”. Artystka w 2012 otworzyła „Sklep z cytatami” wcześniej zakładając na Facebooku profil – „Daria rysuje, Oni mówią”.

"Sklep z cytatami" trafił na listę dziesięciu najdziwniejszych sklepów świata i doczekał się licznych recenzji medialnych – my cytujemy: „Uśmiech pojawia się na twarzy, gdy widzi się takie ożywcze pomysły, które nie traktują kultury śmiertelnie poważnie, ale z humorem, niejako mimochodem popularyzując jednocześnie czytelnictwo.”

Przyjrzymy się jak znane powiedzenia z polskiej literatury zagościły na wielkoformatowych pracach Darii Mielcarzewicz. Co rozpoznamy w pierwszej kolejności cytat czy portret artysty?!
Organizatorzy oczekują serdecznie na otwarciu wystawy!
Kontakt: oranzeria@lidzbarkw.pl lub tel. 517 262 146
Organizatorzy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages