środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Pilnik gościł nie tylko rolników

2018-09-04 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-04 09:27:36)

Autor zdjęcia: Mariola Karpowicz

Tegoroczne dożynki gminy Lidzbark Warmiński odbyły się w Pilniku. Rozpoczęła je dożynkowa msza święta, a później organizatorzy zaprosili na boisko sportowe, gdzie było mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Frekwencja była ogromna.

Dmuchane zjeżdżalnie, stoiska pełne smakołyków i scena, na której co chwilę prezentowali się artyści i to nie tylko ludowi.

Do Pilnika w ostatnią niedzielę na dożynki Gminy Lidzbark Warmiński przybyły tłumy. Gospodarzem był oczywiście wójt gminy Fabian Andrukajtis, ale byli też gospodarze tegorocznych dożynek — Katarzyna i Paweł Legięć, którzy przyjechali na Warmię ze Skierniewic w 2014 roku, aby prowadzić, rozwijać i modernizować wraz z rodzicami Lidią i Andrzejem Legięć duże Gospodarstwo Rolne "DAR ZIEMI’" w Pilniku.

Podczas imprezy ogłoszono wyniki kilku konkursów dożynkowych w tym konkursu na najpiękniejszą wieś gminy i zagrodę. Komisji konkursu najbardziej przypadła do gustu zagroda Sebastiana Baraniaka w Sarnowie, a pierwsze miejsce w rywalizacji na najbardziej estetyczną wieś zajęły dwie miejscowości — Śwętnik i Kraszewo. Drugie miejsce zajął Rogóż, a trzecie Sarnowo. Wyróżnienia: Stryjkowo, Jarandowo, Knipy, Kłębowo i Kochanówka.

Natomiast najpiękniejszy wieniec dożynkowy wykonało Stowarzyszenie „Kraszewo – wieś naszych marzeń”. Na drugim miejscu znalazło się Sołectwo Kraszewo, na trzecim Sołectwo Babiak, a wyróżnienie wywalczyło Sołectwo Stryjkowo.

Najpiękniejsze stoisko wystawiennicze 2018 należało do Stowarzyszenia.... „Kraszewo – wieś naszych marzeń”. Tuż za nim uplasowało się Stowarzyszenie „Babki Zielarki” Blanki, a za nimi Koło Gospodyń Wiejskich Babiak. W tej kategorii wyróżnienia otrzymali: Sołectwo Jarandowo, Sołectwo Koniewo oraz Jadwiga Chodowiec z Miłogórza.
lub
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #2571609 | 195.136.*.* 4 wrz 2018 10:13

    Komuś telefon zaczął dzwonić w kościele (wyjście z kościoła w trakcie mszy ) potem wybuczenie przez rolników w trakcie przemówienia, zgadnijcie o kim mowa ?! Skandaliczne zachowanie organizatorów, wytyczenie oddzielnego namiotu z darmowymi posiłkami wyłącznie dla wybranych !

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages