środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Święto Wojska Polskiego w lidzbarskim garnizonie

2018-08-22 09:00:00 (ost. akt: 2018-08-22 09:05:00)
Święto Wojska Polskiego w Garnizonie Lidzbark Warmiński

Święto Wojska Polskiego w Garnizonie Lidzbark Warmiński

Autor zdjęcia: Sekcja Wychowawcza 9pr

Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła rozpoczęły się 14 sierpnia w Garnizonie Lidzbark Warmiński uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego oraz 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej. W uroczystościach uczestniczyli też mieszkańcy.

Byli także: parlamentarzyści, władze samorządowe powiatu, miasta i gminy Lidzbark Warmiński oraz zasłużeni kombatanci ziemi lidzbarskiej.

Po nabożeństwie, kompania honorowa wraz z gośćmi przemieściła się na Plac Wolności w centrum naszego miasta.

Dowódca garnizonu lidzbarskiego — wz. ppłk Waldemar Nasierowski dokonał wręczenia awansów, odznaczeń i wyróżnień żołnierzom. Po wręczeniu aktów mianowań oraz przemówieniach zgromadzonych gości, odczytano Apel Pamięci, oddano salwę honorową, po której żołnierze wzięli udział w defiladzie wojskowej.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani udali się pod Wysoką Bramę, gdzie mogli zapoznać się ze sprzętem, uzbrojeniem i wyposażeniem żołnierzy 9pr oraz poczęstować się wojskową grochówką prosto z kuchni polowej, ufundowaną przez Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim.

Garnizonowe obchody Święta Wojska Polskiego nie są jedyną uroczystością, w której biorą udział Nasi zwiadowcy. Jak co roku, 15 sierpnia, żołnierze 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego uczestniczyli również w Centralnych Obchodach Święta Wojska Polskiego w Warszawie, reprezentując wojska rozpoznania w Siłach Zbrojnych.

Żołnierze 9. pułku rozpoznawczego pamiętają także o tych, którzy odeszli na wieczną wartę. W ramach programu „Żołnierska Pamięć” odwiedzają miejsca pamięci oraz mogiły żołnierzy i pracowników RON składając na nich kwiaty oraz zapalając znicze.
Tekst i foto: Sekcja Wychowawcza
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages