MKS Polonia wygrała kolejny mecz

2018-08-21 14:55:32(ost. akt: 2018-08-21 15:03:50)

Autor zdjęcia: materiały klubu

W sobotę 18 sierpnia MKS Polonia Lidzbark Warmiński na stadionie im. Henryka Wobalisa rozegrał mecz w ramach III kolejki ligi okręgowej grupy 1. Poloniści wygrali z Błękitnymi Pasym 5:0.
Przeciwnikiem Polonii była drużyna Błękitnych Pasym - spadkowicz ubiegłego sezonu z 4. ligi.

Lidzbarczanie pewnie wygrali 5:0, powtarzając wynik sprzed tygodnia, gdzie podobnym rezultatem zakończył się mecz z Wilczkiem Wilkowo.

Wynik spotkania już w 4. minucie spotkania otworzył Mateusz Gut, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.

MKS Polonia od początku kontrolował sytuację na boisku zatrzymując ataki gości już na ich połowie. Na kolejne trafienia nie trzeba było długo czekać. 15. minuta meczu, piłkę z głębi pola przejmuje Mateusz Jurczak i pewnym strzałem pokonuje bramkarza, jest już 2:0.

Kolejne minuty meczu to kolejne ataki naszego zespołu. Minęło zaledwie 9 minut, a licznie przybyli kibice mogli cieszyć się kolejnym trafieniem.

Tym razem do siatki trafił Gleb Vasilenko, który wykorzystał precyzyjne podanie Jakuba Dajnowskiego, 3:0. Jeszcze przed przerwą poloniści zdobyli bramkę na 4:0 autorstwa Mateusza Jurczaka.

Druga odsłona spotkania wyglądała bardzo podobnie. Zawodnicy Polonii raz po raz znajdowali się w pobliżu bramki rywala stwarzając groźne sytuacje.

W 60. minucie po jednej z takich akcji do własnej bramki piłkę skierował zawodnik Pasymia, 5:0. Wynik spotkania nie uległ już zmianie do końca.

Dzięki temu zwycięstwu MKS Polonia zajmuje 1. miejsce w tabeli. Drugą drużyną są Orlęta Reszel, która obok Polonii jako jedyna zdołała zdobyć komplet punktów.

Warto nadmienić, że do tak wspaniale zorganizowanego wydarzenia nie doszłoby gdyby nie pomoc wolontariuszy, którzy swoją pełną poświęcenia i pasji pracą wsparli klub.

Bez ich ogromnego zaangażowania wydarzenie to nie odbyłoby się w tak sprawny sposób. Na słowa uznania zasługują również nasze niezawodne służby porządkowe, które na każdym meczu dbają o nasze bezpieczeństwo. Bacznie pilnują wejścia na stadion jak i obserwują co dzieje się już po wejściu kibiców na obiekt. To dzięki Nim możemy w spokoju obejrzeć mecz.

W najbliższą sobotę 25 sierpnia o godzinie 17:00 MKS Polonia Lidzbark Warmiński będzie podejmował zespół Śniardwy Orzysz, który obecnie zajmuje 3. pozycję z dwoma wygranymi i jednym remisem na koncie. Mecz ten odbędzie się w Orzyszu w ramach IV kolejki klasy okręgowej grupy 1.