środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Trzeci Memoriał im. Tadeusza Brzostka

2018-08-16 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-16 13:25:34)

Autor zdjęcia: Marcin Dalecki

W piątek 10 sierpnia wieczorem na stadionie miejskim w Lidzbarku Warmińskim odbył się III Memoriał Biegowy Kobiet i Mężczyzn na dystansie pięciu kilometrów im. Tadeusza Brzostka. Najszybsi lidzbarczanie to Paula Sadowska i Rafał Olkowski.

Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim oraz LUKS Warmia- Sekcja Lekkoatletyczna.

Za pomiar czasu odpowiedzialni byli Mateusz Kownacki z superczas.pl. Patronat Generalny objął Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski.

Wyodrębnione zostały trzy klasyfikacje bieg główny na dystansie 5 km, kategorie wiekowe open K (16 - x lat) i Open M (16 - x lat) oraz kategoria dodatkowa — najszybszy lidzbarczanin i najszybsza lidzbarczanka.

Poranek był jasny i słoneczny, ale na horyzoncie można było zauważyć nadciągające chmury, ciemniejsze od pozostałych.

W miarę upływu czasu przybywało ich coraz więcej. Nie zraziło to jednak uczestników, którzy licznie przybyli na stadion im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim.

W kategorii wiekowej Open K (16 – x lat) wzięło udział 8 zawodniczek. Pierwsze miejsce zdobyła Ewa Lisek (Nidzica Biega) z czasem 19 minut i 44 sekund. Zawodniczka przewagę wypracowała już na samym początku i nie oddała prowadzenia już do końca. Jej przewaga nad drugą Anną Ostromecką (Urwis Biega) wyniosła ponad 3,5 minuty. Brązowy medal trafił do Pauli Sadowskiej z Lidzbarka Warmińskiego, która została również najszybszą lidzbarczanką.

Na mecie pojawiła się z czasem 24 minut i 13 sekund. Kolejne miejsca zajmowały odpowiednio: Agata Majewska, Katarzyna Kozieł (BBL/Klub Biegacza Lidzbark Warmiński), Alina Baranowska (Nidzica Biega), Edyta Dzido (Nidzica Biega), Agnieszka Brzostek (Aspen Fold). Zawodniczki pokazały hart ducha i wolę walki, dzięki czemu dla zgromadzonych na stadionie kibiców bieg był jeszcze bardziej emocjonujący.

W kategorii Open M (16 – x lat) wzięło udział aż 29 zawodników. Mężczyźni zagwarantowali nie lada emocje. Rywalizacja toczyła się do ostatniego metru toru.

Czwórka zawodników szła ramię w ramię. Najlepszy okazał się Krzysztof Sulewski z BSB Barczewo Biega, który o zaledwie jedną sekundę wyprzedził Rafała Olkowskiego (OSiR Lidzbark Warmiński) i Przemysława Flagę (URWIS BIEGA). Krzysztof Sulewski uzyskał czas 16 minut i 31 sekund.

Na 4. pozycji z czasem 16 minut i 35 sekund uplasował się Szymon Gwardjak (LKS Zorza Gdynia). Najszybszym lidzbarczaninem został Rafał Olkowski z OSiR Lidzbark Warmiński.

37 osób ukończyło III Memoriał Biegowy Kobiet i Mężczyzn na dystansie 5 kilometrów im. Tadeusza Brzostka. Wszystkim można śmiało nazwać zwycięzcami. Każda z tych osób zmagała się z dystansem, ale szczególnie z fatalną pogodą. Porywisty wiatr i uporczywy deszcz znacznie utrudniały zawody.

W uroczystym zakończeniu imprezy zawodnicy za zajęcie miejsca I-III w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali pamiątkowy puchar i medal. Natomiast najszybszej lidzbarczance oraz najszybszemu lidzbarczaninowi wręczono puchary.

Impreza pomimo niesprzyjającej pogody okazała się bardzo udana i zyskała pozytywne opinie wśród uczestników. To napełnia nas kolejną dawką energii i motywacją do dalszej pracy.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym i biorącym udział w przygotowaniu biegu oraz wszystkim partnerom, którzy wsparli naszą inicjatywę. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się w Lidzbarku Warmińskim na kolejnej, już czwartej edycji biegu.
Marcin DaleckiPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PoloniaLidzbarkWarminski

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages