Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Varmia Musica Academia już za nami

2018-08-08 12:58:48 (ost. akt: 2018-08-08 13:35:19)

Przez cały tydzień mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego mieli okazję obcować z muzyką poważną. Do miasta, jak co roku, zawitała Varmia Musica Academia. Koncert inauguracyjny "Polonezem przez Europę" odbył się 29 lipca, a finałowy 5 sierpnia.

Przypomnijmy. Varmia Musica Academia to warsztaty muzyczne poświęcone historycznym interpretacjom dzieł dawnych mistrzów. Skierowane są przede wszystkim do studentów, uczniów oraz zawodowych muzyków, chcących poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie. Odbywają się w naszym mieście już od 2005 roku.
Wykładowcy Varmia Musica Academia to wyjątkowi muzycy, którzy swoją wiedzę i artystyczne poszukiwania łączą z aktywną karierą sceniczną i estradową. Ich ogromne doświadczenie jako wykonawców i chęć dzielenia się nim przesądza o wyjątkowości i wysokim poziomie kursów. W tym roku warsztaty prowadzili: śpiew – Anna Mikołajczyk, skrzypce barokowe – Zbigniew Pilch, altówka barokowa – Zbigniew Pilch, wiolonczela barokowa – Jarosław Thiel, obój historyczny – Marek Niewiedział, fagot – Tomasz Wesołowski, klawesyn oraz organy i realizacja b.c. – Ewa Mrowca oraz Marta Niedźwiecka oraz historyczne instrumenty basowe — Felix Görg.
Zajęcia i koncerty odbywały się w zamku biskupów warmińskich, w Lidzbarskim Domu Kultury, a także w Oranżerii Kultury.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages