Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Letnie Warsztaty Tańca „Wyginaj śmiało ciało”

2018-08-03 13:53:35 (ost. akt: 2018-08-03 14:07:28)
Letnie Warsztaty Tańca „Wyginaj śmiało ciało”

Letnie Warsztaty Tańca „Wyginaj śmiało ciało”

Autor zdjęcia: materiały organizatora

W ostatni tydzień wakacji, dokładnie od 27 do 31 sierpnia, Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia” organizuje już 10. Letnie Warsztaty Tańca „Wyginaj śmiało ciało”.

W tym roku zdecydowałyśmy się na silny warmiński akcent naszych warsztatów — warsztaty poprowadzą instruktorki z Warmii: Magda Faszcza z olsztyńskiego Studia Animacji Ruchowej RYTM oraz Sylwia Jarzyńska i Ola Krawczyk z lidzbarskiego Studia Tańca „Czarna owca”.
Przez pięć dni będą roztańcowywały dzieci, młodzież i kobiety.

Dzieci (7-11 lat) zapraszamy na FUZJĘ TAŃCA, czyli zabawę z różnymi rodzajami tańca, poczynając od hip hop'u, kończąc na bardziej lirycznych formach jak modern jazz. Na zajęciach nie zabraknie ćwiczeń poprawiających kondycję fizyczną oraz ćwiczeń rozwijających technikę tańca.

Młodzież (12 +) zgłębi taniec w rytmach hip hopowych, nauczy się charakterystycznego bounce'u oraz najbardziej popularnych kroków typu 'old shool'. Na zajęciach pojawią się ćwiczenia wzmacniające mięśnie oraz poprawiające kondycję fizyczną. Nie zabraknie także ćwiczeń na izolację ciała oraz pojawi się trochę freestyle'u.

Kobiety zapraszamy do 2 grup: FLAMENCO oraz ŚWIAT TAŃCA. FLAMENCO — to tradycyjny taniec południowej Hiszpanii. Sevilla- bo stamtąd wywodzi się ten styl- to kolebka kobiecości, gracji i elegancji.

Flamenco jest sztuką zrodzoną z czysto ludzkiej potrzeby ekspresji. To indywidualna, osobista forma wyrażania uczuć i emocji za pomocą śpiewu, muzyki i tańca.

ŚWIAT TAŃCA — autorska formuła tancerki i pedagoga Magdaleny Faszczy — to elementy tańców etnicznych, tańców w kręgu oraz rozrywkowych.

Salsa, hula, taniec brzucha, Bollywood, flamenco, bachata, taniec irlandzki i wiele innych form obecnych na światowych parkietach oraz w wąskim kręgu rodzinnym lub plemiennym.

Po 5 dniach zmagań na parkiecie – dzieci i młodzież zaprezentują się podczas pokazu, natomiast panie zakończą warsztaty tradycyjnym Practisem w piątkowy wieczór.

Zajęcia odbywać się będą w Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Orła Białego 5. Zapisy na warsztaty oraz wpłaty (dzieci i młodzież – 35 złotych, kobiety 50 złotych za każdą grupę) w księgarni „Papirus”, przy pl. Wolności 3.

Informacje o warsztatach dostępne na ulotkach znajdujących się w „Papirusie” oraz na stronie www.miejmarzenia.org.pl.

Letnie Warsztaty Tańca „Wyginaj śmiało ciało”

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages