Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Wypromować czytanie

2018-07-16 12:32:05 (ost. akt: 2018-07-16 15:16:38)
Plakat Wiktorii Kościeniewicz do noweli Henryka Sienkiewicza "Latarnik"

Plakat Wiktorii Kościeniewicz do noweli Henryka Sienkiewicza "Latarnik"

Autor zdjęcia: materiały organizatora

W bibliotece szkolnej Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warminskim 25 maja 2018 r zakończył się konkurs promujący książkę i czytelnictwo "Warto czytać".

Konkurs obejmował trzy kategorie : rezenzję książki, pracę plastyczną lub prezentację multimedialną. Celem było stworzenie uczniom możliwości do rozwijania zainteresowań, motywowanie do czytania książek, rozwijanie kompetencji czytelniczych, popularyzacja twórczości literackiej wsród młodzieży; sprawienie, aby czytanie stało się nawykiem i przyjemnością.

Najchetniej wykonywaną przez uczniów formą konkursu był plakat promujący ulubioną czy ciekawą książkę, wykonany dowolną techniką, którego zadaniem było przekonanie oglądajacego o niezwykłych walorach tej właśnie pozycji. Okazało się, że jednak lektury szkolne mają mocną pozycję wśród czytelników, bo uczniowie obierali je często za temat swych prac.

Oceną jakosci prac zajęły się nauczyciel-biblitekarz I.Podolecka-Flont oraz Joanna Wicińska naucczyciel plastyki. Spośród 28 uczestników najlepszymi okazali się: Sandra Mickiewicz – I miejsce za plakat do ksiażki "Heartland" Lauren Brooke, II miejsce – Wiktoria Kościeniewicz za akwarelę do noweli Henryka Sienkiewicza "Latarnik", III miejsce ex aequo Natalia Staszkiewicz – plakat do tragedii "Romeo i Julia"Williama Szekspira oraz Łukasz Zajaczkowski za promowanie książki Martyny Wojciechowskiej " Zapiski {Pod}różne".

Mamy nadzieję, że konkurs spełnił swa rolę i nakłoni niejednego do udania się w świat powieści, aby mógł powiedzieć jak J.Iwaszkiewicz: „Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem.”
I.Podolecka-Flont

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages