Piątek, 10 kwietnia 2020. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Trwa Festiwal Ziół w Blankach

2018-07-14 17:08:43 (ost. akt: 2018-07-14 17:33:45)
Festiwal Ziół w Blankach

Festiwal Ziół w Blankach

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Blanki to wieś tematyczna — zielarska w gminie Lidzbark Warmiński. Nic więc dziwnego, że jej mieszkańcy zorganizowali kolejny Festiwal Ziół i nie przeszkodziła im w tym fatalna pogoda.

Impreza rozpoczęła się mszą świętą w miejscowym kościele, a następnie jej uczestnicy przeszli na plac gdzie na scenie odbyło się oficjalne otwarcie festiwalu.

Program imprezy jest bogaty. Od godz. 13.00 wystąpili między innymi: dziecięcy zespół wokalny Bel Canto, grupa wokalno-instrumentalna Contra Banda, Zespól Ludowy Furman, Rogóżanie, grupa taneczna Chorsina, Dziecięcy Zespół Regionalny Jaferki oraz Zespół Pieśni i Tańca Rudzianie, a także nasz rodzimy Zespół Tańca Ludowego Perła Warmii.

Odbyły się też tradycyjnie konkursy na: bukiet z ziół, ziołową michę, ziołową nalewkę i ziołowe lekarstwo. Wyniki już ogłoszono. Najpiękniejszy bukiet i najzdrowsze lekarstwo zrobiła Kamila Stolarska, najsmaczniejszą michę ziołową Amelia Rasińska, a najlepszą nalewkę Joanna Ciechowska.

Nagrody wręczyli: starosta powiatu Jan Harhaj, wójt gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis, burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski oraz sołtys Blanek Lucja Kuczyńska.

Festiwal Ziół to nie tylko występy artystyczne i konkursy, ale też warsztaty i stragany pełne ziół oraz zdrowych smakołyków. Są też grille i napoje wszelkiego rodzaju. Kto nie był, ma jeszcze szansę.
Na godz. 18.00 zaplanowano bowiem zabawę taneczną.
lub


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja #2536918 | 81.163.*.* 15 lip 2018 17:22

    Festiwal ziół a na zdjęciach tylko tańce czemu tylko to......?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages