Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Wspólne patrole rowerowe na terenie miasta

2018-07-12 09:56:00 (ost. akt: 2018-07-12 10:07:16)
Patrole rowerowe pozwalają mundurowym objąć nadzorem większy teren, mogą częściej pojawiać się w niebezpiecznych rejonach oraz wjechać w miejsca niedostępne dla samochodu.

Patrole rowerowe pozwalają mundurowym objąć nadzorem większy teren, mogą częściej pojawiać się w niebezpiecznych rejonach oraz wjechać w miejsca niedostępne dla samochodu.

Autor zdjęcia: materiały KPP

Rozpoczęły się wspólne patrole rowerowe funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji na terenie miasta Lidzbark Warmiński. Korzystając z dwóch kółek można szybciej i sprawniej dotrzeć w miejsca, gdzie nie dojedziemy samochodem.

Mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego już mogą spotkać patrole rowerowe składające się z policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim . Mundurowi na jednośladach pojawiają się przede wszystkim na bulwarze, deptaku , dolinie Symsarny, na terenach ogródków działkowych, ale także w parkach, na uliczkach osiedlowych i terenach rekreacyjnych. Spotkać ich będzie można przede wszystkim w miejscach trudno dostępnych dla radiowozu.

Policjanci na jednośladach swoją obecnością oddziałują prewencyjnie, ale też podejmują interwencje wobec osób łamiących prawo. Stróże prawa główną uwagę koncentrują na osobach pijących alkohol w miejscach do tego nieprzeznaczonych, zaśmiecających tereny zielone, czy parkujących w miejscach niedozwolonych i niszczących infrastrukturę służącą do rekreacji.

Ten niecodzienny sposób pełnienia służby umożliwia mieszkańcom bezpośredni dostęp do policjanta. Osoby zainteresowane mogą podejść i poprosić o pomoc czy interwencję w różnych sprawach lub przekazać swoje sugestie dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie miasta. A policjanci, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba - mogą szybko i sprawnie dotrzeć w najdalsze zakamarki Lidzbarka Warmińskiego.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. polska norma #2535455 | 83.6.*.* 13 lip 2018 08:20

  jaki przepis pozwala na jazdę rowerami po chodnikach- jest to część przeznaczona do ruchu pieszych , widać panowie nie znają przepisów poruszając się rowerami po chodnikach

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. jadz #2535120 | 195.136.*.* 12 lip 2018 16:14

   a moze zauwazą,ze od dłuzszego czasu przy WKU odwrocony jest znak zakazu zatrzymania i postoju jak tez przy skrzyzowaniu ul.Polnej i Słonecznej znak z tonazem

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mieszkaniec #2535063 | 195.136.*.* 12 lip 2018 14:27

   Może przy tej prędkości, wreszcie utemperują kierowców parkujących na przejściach lub beż pośrednio przed nimi np. ul. Wyszyńskiego przy przedszkolu tam jest patologia. Ścieżka rowerowa przy sklepie polmleku, a może wreszcie zobaczą kierowców piszących lub czytających w czasie jazdy .

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Luca #2534911 | 188.146.*.* 12 lip 2018 10:22

   Najbardziej policyjne miasto w kraju. Jeszcze 2-3 lata i beda lądowac dronami na tarasie. Prorytetem jest zlapac kogos z 0.3 marihuany a kradzieze samochodow praktycznie co 2 tyg do umozenia..

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages