Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Modernizacja energetyczna budynków w powiecie

2018-07-11 13:33:58 (ost. akt: 2018-07-11 13:42:54)
Powiat Lidzbarski

Powiat Lidzbarski

Powiat Lidzbarski zawarł umowę z Województwem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie o dofinansowanie projektu pn. „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej Powiatu Lidzbarskiego” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020.

Powiat Lidzbarski

Projekt obejmuje cztery budynki:

— Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim
— Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim
— Budynek administracyjny w Lidzbarku Warmińskim przy ul. Wyszyńskiego 20
— Filia Starostwa Powiatowego w Ornecie.

Zakres prac budowlanych obejmuje m.in. docieplenie ścian, stropów i dachów, wymiana drzwi zewn. i okien z parapetami, modernizacja instalacji co, instalacji elektrycznej z oświetleniem, wykonanie dodatkowej wentylacji mechanicznej, usprawnień dla osób niepełnosprawnych, zmiana źródła ciepła - włączenie do sieci cieplnej oraz pozostałe prace remontowe towarzyszące termomodernizacji.

Ma być ciepło, oszczędnie i  estetycznie – to główne założenia inwestycji dla wszystkich czterech budynków. Przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim zmniejszenie strat wynikających z przenikania ciepła przez przegrody zewnętrzne, podwyższenie sprawności instalacji co i systemu wentylacji oraz zmniejszenie zużycia energii elektrycznej poprzez nowoczesne energooszczędne systemy oświetlenia.

Przyczyni się to do obniżenia kosztów utrzymania obiektów, a uzyskane efekty ekologiczne pozytywnie wpłyną na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zmian klimatu. Przełoży się to na poprawę jakości powietrza atmosferycznego, warunków życia ludzi i stan dóbr kultury.

Warto również dodać, że termomodernizacja to przede wszystkim oszczędności oraz poprawa warunków pracy i nauki, a także estetyki budynków.

Po zakończeniu obecnej inwestycji wszystkie budynki użyteczności publicznej, będące w zasobach Powiatu Lidzbarskiego, termomodernizację będą miały już za sobą.

Jest to wynik systematycznych i corocznych działań, które pozwoliły na przeprowadzenie tak wielu inwestycji.

Zakończenie inwestycji przewidziano na koniec października bieżącego roku.

Powiat Lidzbarski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages