Wtorek, 7 kwietnia 2020. Imieniny Donata, Herminy, Rufina

Powiatowy Urząd Pracy wspiera pracodawców

2018-07-11 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-11 13:23:33)

Autor zdjęcia: Pixabay

Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmiński ma znakomite propozycje dla pracodawców z naszego powiatu. Chodzi o prace interwencyjne i staże: "Pracodawco, nie trać okazji i już dziś skorzystaj ze wsparcia" — czytamy w informacji skierowanej do przedsiębiorców.

Szczegółowych informacji udziela Powiatowy Urząd pracy w Lidzbarku Warmińskim oraz Punkt Filialny w Ornecie, które posiadają środki finansowe jeszcze na ten rok. Jak z nich skorzystać?

Jeśli pracodawca zatrudni bezrobotnego w ramach prac interwencyjnych otrzyma zwrot części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody i składki na ubezpieczenia społeczne tj. miesięcznie 830 złotych plus składki ZUS. Refundacja może być wypłacana przez okres do sześciu miesięcy.

Są też pieniądze na staże. Jeśli więc pracodawca przyjmie stażystę i przyuczy go do wykonywania zadań bez nawiązywania stosunku pracy, urząd wypłaci osobie bezrobotnej stypendium w wysokości 1017,40 złotych przez okres sześciu miesięcy.

PUP zaprasza do składania wniosków. Więcej informacji w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim, ul. Dębowa 8 lub Punkcie Filialnym w Ornecie ul. Dworcowa 4, ewentualnie telefonicznie 89 524 98 10.

Środki pochodzą z projektu pt. "Aktywizacja zawodowa osób w wieku powyżej 29 roku życia w powiecie lidzbarskim (IV)", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.


Plakat PUP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages